Partnerzy serwisu:

Port Szczecin-Świnoujście z nowym prezesem

Redakcja 19.06.2019

arrow
arrow
Port Szczecin-Świnoujście z nowym prezesem
fot. Port Szczecin
Port Szczecin-Świnoujście z nowym prezesem
Port Szczecin-Świnoujście z nowym prezesem
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście poinformował, że rada nadzorcza spółki podczas posiedzenia, które odbyło się 17 czerwca, wybrała nowego prezesa. Został nim Krzysztof Urbaś.
Krzysztof Urbaś (ur.1958 r.) pochodzi z Gdyni i jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1982 roku związany był z Morskim Portem Handlowym w Gdyni, a w kolejnych latach zdobywał doświadczenie w handlu morskim, przy realizacji projektów spedycji i logistyki międzynarodowej w branży portowo-morskiej w firmie Cargo Service.

Od 1998 zasiadał w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk, gdzie odpowiedzialny był m.in. za rozwój Gdańskiego Terminala Kontenerowego. Jako Dyrektor Rozwoju w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk w latach 2007-2008 opracował strategię Portu Gdańsk do roku 2030, strategię Port Gdańsk XXI oraz plan zagospodarowania Portu Północnego.

W kolejnych latach 2008-2010, będąc Prezesem Zarządu Siarkopol Gdańsk, przeprowadził restrukturyzację firmy. Od 2010 współwłaściciel i Prezes Zarządu Balquest Gdynia. W latach 2017-2018 był dyrektorem spółki promowej z Grupy PŻM Unity Line, a ostatnio wiceprezesem spółki Żegluga Polska z Grupy PŻM.

Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście nie miał prezesa od maja, kiedy to rada nadzorcza nie wybrała prezesa po tym, gdy dotychczasowemu, Dariuszowi Słaboszewskiemu, skończyła się kadencja.

Funkcje wiceprezesów nadal będą pełnić te same osoby. Jednym z nich jest Jacek Cichocki (wiceprezes ds. rozwoju, który tymczasowo pełnił funkcję prezesa), a drugim Kazimierz Drzazga (wiceprezes ds. infrastruktury).

Zespół Portów Morskich Szczecin i Świnoujście obecnie notuje dobre wyniki przeładunkowe. Poprzedni rok zakończył się dla ZMPSiŚ wynikiem równym 28,614 mln ton, czyli wzrostem o 12,5% w porównaniu rok do roku, a I kwartał 2019 roku zakończył się wzrostem w wysokości 8%.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Szczecin-Świnoujście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony