Partnerzy serwisu:

Port w Göteborgu magazynuje towary w terminalach z powodu pandemii

Magdalena Romanowska 14.04.2020

Port w Göteborgu magazynuje towary w terminalach z powodu pandemii
fot. Port of Gothenburg
W związku ze spadkiem popytu na towary importowane, port w Göteborgu jest zmuszony tymczasowo przechowywać towary, które już zdążyły zostać nadane do Szwecji, głownie w kontenerach. Przechowywanie towarów opracowano we współpracy z koleją – terminale z połączeniami kolejowymi funkcjonują jako punkty przechowywania kontenerów i przyczep.
− W obliczu pandemii należy podejmować szybkie i zdecydowane działania – informuje port w Göteborgu w komunikacie prasowym. Stawka zmian i nieprzewidzianych okoliczności powoduje zakłócenia i zachwiania w systemie transportowym i wymaga szybkich rozwiązań. Długi czas realizacji dostaw, zwłaszcza przy dostawach transoceanicznych, do spółki z dynamiczną sytuacją wywołaną koronawirusem, doprowadziły do problemów w prognozowaniu najlepszego terminu na dostarczenie danego towaru.

Przesyłki, które są naddatkiem do wymaganej ilości towaru powodują rozchwianie popytu i podaży, dlatego muszą być gdzieś przechowane. Najlepsze miejsce na takie czasowe magazynowanie nadwyżek towaru to lokacja bliska finalnemu miejscu dostawy lub taka z możliwością szybkiej dostawy koleją do miejsca docelowego, kiedy tylko warunki wrócą do normy.

Dzięki współpracy portu w Göteborgu i śródlądowych terminali należących do portu kolejowego w Göteborgu, wygospodarowano przestrzeń na tymczasowe magazynowanie towarów na terenie Szwecji w pobliżu dużych klastrów przemysłowych.

− Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony śródlądowych terminali, jak i operatora logistycznego Logent, którzy zgodzili się przejąć ładunki kontenerowe i przyczepy w ramach tymczasowej pomocy. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach możemy wspólnie zaoferować rozwiązanie charakteryzujące się zaradnością i wysokim stopniem elastyczności – mówi, cytowany w komunikacie Claes Sundmark, wiceprezes Portu Göteborg.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport