Partnerzy serwisu:

Porty Szczecin i Świnoujście przekazują 1 mln zł na walkę z koronawirusem

mr 19.03.2020

Porty Szczecin i Świnoujście przekazują 1 mln zł na walkę z koronawirusem
fot. Port Szczecin - Świnoujście
Trzy zachodniopomorskie szpitale otrzymają wsparcie finansowe przekazane przez Zarząd Portów Morskich Szczecin i Świnoujście. Spółka, która w obecnej sytuacji panującej epidemii sama narażona jest na straty, zdecydowała się przekazać 1 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią między innymi do szpitala zakaźnego w Szczecinie.
Milion złotych przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do dwóch szpitali w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego.

Do SPWSZ przy ul. Arkońskiej trafi 500 tys. zł (na ambulans i pompy infuzyjne), do koszalińskiego szpitala – 160 tys. zł (na kardiomonitory), a do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej – 360 tys. zł (na respiratory).

− Te pieniądze, zgodnie z umową trafią na konkretny sprzęt tak bardzo potrzebny szpitalom w tej chwili – podkreśla, cytowany w komunikacie, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Choć na pierwszej linii walki z koronawirusem są szpitale zakaźne, to pozostałe muszą także zostać wzmocnione. To do nich, w razie wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 będą trafiać inni pacjenci, którzy zostaną przekierowani ze szpitali jednoimiennych. Dziękuję wszystkim darczyńcom za wsparcie. To niezwykle ważne, byśmy teraz działali wspólnie i w jednym celu – ograniczenia pandemii i w trosce o zdrowie nas wszystkich – mówi.

Wojewoda Tomasz Hinc dodaje, że to nie pierwsze takie działanie firm związanych z Pomorzem Zachodnim – kilka dni temu na przekazanie 430 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego do wykonywania testów na obecność koronawirusa zdecydowała się także Grupa Azoty. Sprzęt, który zostanie zainstalowany w szpitalu przy ul. Arkońskiej został już zamówiony – czekamy na jego dostawę.

− Jako jeden z kluczowych podmiotów w regionie działając zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, czujemy się w obowiązku wesprzeć placówki ochrony zdrowia w walce z koronawirusem. Sytuacja jest ekstremalna i wymagająca solidarnego współdziałania instytucji i firm, by przezwyciężyć obecną pandemię. Jesteśmy przekonani, że nowo zakupiony sprzęt stanowić będzie znaczące wsparcie dla obdarowanych szpitali w ochronie zdrowia pacjentów teraz i w przyszłości − podkreśla Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Jak informowali nas ostatnio przedstawiciele Portu Szczecin, choć spodziewane są spadki w ruchu promowym, również w obsłudze ruchu towarowego (drobnica promowa) na terminalu promowym w Świnoujścium, to obecnie ruch cargo odbywa się zwyczajnym trybem. Wobec członków załóg statków stosowane są specjalne procedury sanitarne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony