Partner serwisu

Posiedzenie Rady Przedsiębiorców. „E-Toll płata figle”

Grzegorz Rekiel 06.11.2021

Posiedzenie Rady Przedsiębiorców. „E-Toll płata figle”
fot. Marcin Jozwiak/ unsplash
Czasem klient doładowuje konto e-Toll, pobrało mu pieniądze z konta bankowego, a środków na koncie e-Toll nie ma – powiedziała jedna z uczestniczek środowego posiedzenia Rady Przedsiębiorców, które było poświęcone wprowadzonemu niedawno systemowi.
E-Toll to system poboru opłat elektronicznych za przejazd po niektórych odcinkach autostrad i dróg ekspresowych, który przed miesiącem zastąpił funkcjonujący przez dekadę system via-Toll (e-Toll działa od czerwca tego roku, ale kilka miesięcy trwał okres przejściowy). Nowy system jest nadzorowany przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Praktyczne zastosowanie e-Toll było tematem środowego posiedzenia Rady Przedsiębiorców. Karolina Jurczak, zastępca dyrektora departamentu poboru opłat drogowych w Ministerstwie Finansów przypomniała, jakie są podstawowe założenia. – E-Toll to całkowita e-usługa, czyli internetowe konto klienta, nowe e-płatności. Kamenie milowe projektu to uruchomienie całodobowego telefonicznego centrum obsługi klienta jeszcze na miesiąc przed wdrożeniem systemu. Z kolei strona internetowa wystartowała na dwa miesiące przed uruchomieniem poboru opłat – wyliczała Jurczak.

Mikołaj Kruczyński, koordynator Rady Przedsiębiorców podkreślił, że docierają do niego sygnały o problemach, z którymi borykają się przedsiębiorcy. Potwierdziła to pani Agnieszka, jedna z pracownic przygranicznych, która współpracuje z zagranicznymi klientami korzystającymi z e-Toll. – Mają trudność z rejestracją. Jeśli już się zarejestrują, to często system nie pobiera opłat, zarówno w aplikacji, jak też na innych urządzeniach. W systemie wszystko się zapisuje, a klientowi nie działa to poprawnie, trzeba coś z tym zrobić – zaapelowała.

To nie jedyny problem. – Często nie można zamknąć konta, nie można zrobić zwrotu gotówki. Klient nie widzi złożonej przez siebie reklamacji, nie wie czy jest ona jest rozstrzygnięta. Zdarza się też, że klient doładowuje konto e-Toll, pobrało mu pieniądze z konta bankowego, a środków na koncie e-Toll nie ma – wyliczała kobieta i zaapelowała o nienakładanie w najbliższym czasie kar na osoby korzystające z e-Toll.

W podobnym tonie wypowiedział się Marek Woch, dyrektor generalny w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. – 29 września rzecznik wystosował pismo do pani Magdaleny Rzeczkowskiej (szefowa Krajowej Administracji Skarbowej – aut.) wskazując na pewne elementy dotyczące e-Tollu. Pan rzecznik zaproponował, żeby w najbliższym czasie nie nakładać kar na przewoźników, przedsiębiorców i kierowców. Padła deklaracja, że w początkowym etapie służby nie będą nakładać kar – przypomniał Woch.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony