Partnerzy serwisu:

Postępują prace projektowe związane z mostem przez Bóbr w Bolesławcu

inf. pras. 07.04.2019

Postępują prace projektowe związane z mostem przez Bóbr w Bolesławcu
fot. GDDKiA
Mowa o zadaniu polegającym na opracowaniu dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 (poprzednio nr 4) w miejscowości Bolesławiec.
W ramach zadania przeprowadzona została inwentaryzacja przyrodnicza, na podstawie której przygotowywane są materiały do uzyskania decyzji środowiskowej (DŚU) – planowany termin pozyskania DŚU to III kwartał 2019 r.

Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z określeniem warunków geologiczno-inżynierskich oraz hydrogeologicznych. Po uzyskaniu decyzji zezwalającej na wykonywanie robót geologicznych, przeprowadzone będą odwierty geologiczno-inżynierskie, które umożliwiają wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej oraz hydrogeologicznej. Odwierty planuje się wykonać w II kwartale 2019 r.

Wykonawcą dokumentacji jest Biuro Projektów TRASA z Poznania. Umowna wartość dokumentacji to 760 140 zł brutto
Umowa na dokumentacje trwa do 31 grudnia 2021 roku wraz z nadzorem autorskim podczas realizacji robót.

W ramach inwestycji pn. "Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 (poprzednio nr 4) w miejscowości Bolesławiec", planuje się budowę nowego mostu przez rz. Bóbr (na północ od istniejącego mostu) oraz przebudowę istniejącego mostu. W wyniku czego powstaną równolegle dwa bliźniacze obiekty mostowe, na każdym wykonana zostanie dwupasowa jezdnia oraz chodnik i ścieżka rowerowa zapewniające dobre skomunikowanie obu brzegów rzeki nie tylko dla pojazdów samochodowych, ale także dla ruchu pieszego i rowerowego.

Na obu końcach przeprawy mostowej zakłada się wykonanie skrzyżowań z wyspą centralną (tzw. rond turbinowych) o wymiarach zapewniających płynność ruchu oraz pełną swobodę wyboru kierunku ruchu. Przy skrzyżowaniu zachodnim powstaną zatoki autobusowe pozwalające na bezpieczne korzystanie z komunikacji zbiorowej przy jednoczesnym usprawnieniu jej funkcjonowania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony