Partner serwisu

Potrzebna decyzja środowiskowa dla poszerzenia A1. Rusza nowy przetarg

Elżbieta Pałys 04.01.2023

Potrzebna decyzja środowiskowa dla poszerzenia A1. Rusza nowy przetarg
Fot. Google Maps
Autostrada A1 między węzłami Toruń Południe i Włocławek Północ ma być rozbudowana o dodatkowe pasy ruchu. GDDKiA szuka wykonawcy, który opracuje materiały do decyzji środowiskowej dla tego zadania. Pierwszy przetarg się nie udał.
Postępowanie prowadzi GDDKiA Bydgoszcz. W ramach inwestycji, dla której potrzeba jest dokumentacja środowiskowa, droga ma być poszerzona przy wykorzystaniu rezerwy terenu w pasie dzielącym. To po wewnętrznej stronie każdej jezdni powstać mają dodatkowe pasy ruchu. Autostrada na terenie powiatów toruńskiego, aleksandrowskiego i włocławskiego ma tym samym zyskać przekrój 2 x 3.

GDDKiA chce najpierw zlecić opracowanie materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Pierwszy przetarg w tej sprawie ogłoszono jesienią, ale ostatecznie został on unieważniony. Wpłynęła tylko jedna oferta wyceniona na kwotę ponad dwukrotnie przewyższającą budżet inwestora (oferta miała wartość 5,466 mln zł, a kwota GDDKiA to 2,415 mln zł).

W nowym przetargu oferty poznamy na początku lutego.

Poszerzenie autostrady planowane jest m.in. z uwagi na prognozowany wzrost ruchu spowodowany przejęciem części pojazdów z drogi S10 relacji Szczecin – Warszawa, w związku z planowana budową S10 od węzła Włocławek Północ na A1 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (A50/S50) oraz budową S10 z Bydgoszczy do Torunia.

W ramach zamówienia określony ma zostać zakres inwestycji, rozwiązania geometryczne drogi i konstrukcji dodatkowego pasa. Oszacowane zostaną także koszty kluczowych elementów przedsięwzięcia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony