Partnerzy serwisu:

Potrzebne dodatkowe wyjaśnienia w sprawie przekopu Mierzei

Elżbieta Pałys 10.07.2019

Potrzebne dodatkowe wyjaśnienia w sprawie przekopu Mierzei
Fot. Google Maps
Jeszcze nie zakończyło się postępowanie związane z odwołaniem od decyzji środowiskowej dla przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Nowy termin wydania decyzji w tej sprawie wyznaczono na 13 września.
Chodzi o inwestycję polegającą na budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską w miejscowości Nowy Świat. Decyzja środowiskowa dla tej inwestycji została wydana 5 grudnia ub. roku przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie.

W stosunku do decyzji wpłynęły odwołania, które rozpatruje obecnie Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Właśnie po raz kolejny przedłużono termin na załatwienie sprawy, wyznaczając go na 13 września.

Jak poinformowano, powodem wyznaczenia nowego terminu jest konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego. 9 lipca GDOŚ skierował prośbę o złożenie dodatkowych wyjaśnień i uzupełnienie materiału dowodowego do Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Ten ma 2 miesiąca na ustosunkowanie się do pisma.

Wcześniej GDOŚ rozpatrywał także odwołania od nadania decyzji środowiskowej rygoru natychmiastowej wykonalności. Instytucja odwoławcza uznała, że jest on prawidłowy, ale decyzja ta została zaskarżona do sądu.

Planowany kanał żeglugowy ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o parametrach morskich, tj. zanurzeniu do 4 m, długości 100 m i szerokości 20 m.

Obecnie trwa ocena ofert w przetargu na wybór wykonawcy pierwszego etapu prac. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczk zapowiedział, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w przyszłym tygodniu. Już wiadomo, że trzeba będzie dopłacić do zakładanego wcześniej budżetu – do najtańszej brakuje ponad ćwierć miliona złotych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony