Partnerzy serwisu:

Potrzebne zabezpieczenia antykorozyjne na S5 Poznań − Wronczyn

Magdalena Romanowska 05.06.2020

Potrzebne zabezpieczenia antykorozyjne na S5 Poznań − Wronczyn
fot. GDDKiA
Ogłoszono przetarg na wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych dwóch obiektów mostowych. Jest to kolejny przetarg na dodatkowe prace przy wykończeniu trasy S5 Poznań – Wronczyn.
W ramach budowy drogi ekspresowej S5 Poznań − Wrocław, odcinek Poznań – Wronczyn w roku poprzednim zostały wykonane prace mające na celu zabezpieczenia przed okresem zimowym, konstrukcji stalowych obiektu MS7. Obecnie trwa postępowanie przetargowe dotyczące zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowych obiektów zarówno obiektu MS-6 oraz MS-7.

To ciąg dalszy przetargów, na które zostało podzielone zadanie. Ponieważ w pierwszym przetargu, obejmującym całość prac oferty przekroczyły budżet GDDKiA, inwestor zdecydował o podzieleniu prac na mniejsze zakresy. Duża część tych prac została zakontraktowana w ubiegłym roku. Teraz inwestor zabiera się za pozostałe prace.

Niedawno ruszył też przetarg na dokończenie robót między ogrodzeniem a krawędzią jezdni S5 na tym odcinku. Trzeba tam przebudować urządzenia drenarskie, dokończyć budowę zbiorników retencyjno-infiltracyjnych, wykonać profilowanie skarp, humusowanie i obsianie trawą oraz rozebrać drogi technologiczne.

Przypominamy, że mowa o odcinku, na którym doszło do rozwiązania umowy z wykonawcą – firmą Toto Construzioni Generali. Ponieważ była to trasa bardzo oczekiwany przez kierowców, priorytetem było oddanie kierowcom obu jezdni ekspresówki, do czego doszło przed końcem ubiegłego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony