Partner serwisu

Potrzebny nadzór dla budowy obwodnicy Nowej Soli

Przemysław Farsewicz 29.09.2022

Potrzebny nadzór dla budowy obwodnicy Nowej Soli
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze rozpoczął poszukiwania nadzoru dla inwestycji budowy kolejnego etapu obwodnicy Nowej Soli. Nowy trakt, za 46 mln zł, ma powstać do III kwartału 2024 roku.
Drogowcy z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lubuskiem poszukują nadzoru dla budowy III etapu obwodnicy Nowej Soli. Wyłoniona w przetargu firma zajmie się zarządzaniem i nadzorem nad realizacją umowy wykonawczej. Będzie także kontrolowała rozliczenia finansowe. Ponadto inżynier będzie miał za zadanie utworzyć zespół specjalistów.

Termin składania ofert wyznaczono na 25 października. Jednym z kryteriów wyboru jest cena (60 proc.). Brane pod uwagę będą również kryteria jakościowe, jak doświadczenie zawodowe inżyniera projektu (20 proc.) oraz doświadczenie inspektora nadzoru robót drogowych (20 proc.). Kontrakt będzie obejmował umowę do co najmniej końca 31 października 2024 roku lub dłużej, jeżeli zmieni się termin oddania nowej drogi do eksploatacji.

W ramach trzeciego etapu budowy obwodnicy Nowej Soli powstać ma 1,72-kilometrowy odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 315. Początek Etapu III zlokalizowany jest na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 315 i 292, tj. na włączeniu do istniejącego odcinka obwodnicy Nowej Soli. Budowa III Etapu kończy się przed mostem na rzece Odrze, za skrzyżowaniem projektowanej obwodnicy z istniejącą drogą wojewódzką nr 315 oraz drogą powiatową nr 1030F przebiegającą po wale przeciwpowodziowym.

Zaplanowano budowę jezdni drogi wojewódzkiej nr 315 o nawierzchni bitumicznej wraz z przebudową i rozbudową skrzyżowań z istniejącą drogą wojewódzką nr 315 (docelowo droga powiatowa) i drogą wojewódzką nr 292 oraz z drogą powiatową nr 1030F (wraz z jej rozbudową). Ponadto inwestycja obejmuje rozbudowę drogi gminnej nr 102214F (ul. Czysta) wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą gminną nr 102222F (ul. Gajowa), budowę dodatkowych jezdni, przebudowę i budowę zjazdów indywidualnych, budowę chodników i dwukierunkowych ścieżek rowerowych, budowę przepustu na cieku melioracyjnym, budowę obiektu mostowego na cieku Solanka oraz rozbiórkę budynków.

Planowany termin zakończenia budowy obwodnicy to III kwartał 2024 r. Zamówienie jest współfinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość całej inwestycji to 46 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony