Partnerzy serwisu:

Potrzebny nadzór nad budową obwodnicy Poręby i Zawiercia

Elżbieta Pałys 25.10.2019

Potrzebny nadzór nad budową obwodnicy Poręby i Zawiercia
Fot. Google Maps
Ruszył przetarg na sprawowanie nadzoru i zarządzanie kontraktem związanym z projektem i budową obwodnicy Poręby i Zawiercia. Postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.
Obwodnica Poręby i Zawiercia powstanie w ciągu drogi krajowej nr 78. Ma być drogą dwujezdniową. Będzie realizowana w dwóch odcinkach. Dla pierwszego z nich, tj. trasy Siewierz – Kromołów o długości 16,7 km niedawno GDDKiA wybrała wykonawcę. Ma nim być Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia oraz Mirbudu, które złożyło ofertę o wartości 414,7 mln zł.

Teraz dla tego odcinka inwestor chce wyłonić firmę, która będzie pełniła nadzór budowlany.

Termin składania ofert w tym przetargu mija 27 listopada. Wykonawca ma być wybrany na podstawie kryteriów: Jakość – waga: 28, doświadczenie personelu wykonawcy – waga: 12, cena – waga: 6.

Realizacja zamówienia jest przewidziana na okres 60 miesięcy.

Obwodnica Poręby i Zawiercia jest trasa istotną dla polaczenia części województwa śląskiego m.in. z lotniskiem w Pyrzowicach.

Obecnie trwa jeszcze przetarg związany z wyborem wykonawcy dokumentacji projektowej dla drugiego odcinka tej obwodnicy, tj. Kromołów – Żerkowice o długości 7,7 km. W tym przypadku, po unieważnieniu przetargu w trybie projektuj i buduj, gdzie ceny znacznie przekroczyły zaplanowany budżet (dotyczyło to obu odcinków), inwestor zdecydował się na wykonanie w pierwszej kolejności tylko dokumentacji projektowej. Następnym krokiem będzie przetarg w trybie buduj.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony