Partnerzy serwisu:

Potrzebny nadzór nad S1 Podwarpie – Dąbrowa

Elżbieta Pałys 20.07.2020

Potrzebny nadzór nad S1 Podwarpie – Dąbrowa
Fot. Google Maps
Katowicka GDDKiA szuka firmy, która będzie sprawowała nadzór nad budowa drogi ekspresowej S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza.
Chodzi o odcinek drogi krajowej nr 1 o długości ok. 7 km, który zostanie rozbudowany do parametrów drogi ekspresowej z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu i 4-metrowym pasem dzielącym.Wyświetl większą mapę

W ramach przebudowy nawierzchnia zostanie dostosowana do przenoszenia obciążeń o nacisku 115 kN/oś, zlikwidowane zostaną także jednopoziomowe skrzyżowania. Planowana jest budowa węzła Ząbkowice oraz przebudowa węzła Pogoria.

W ramach kontraktu wybudowane będą m.in. cztery mosty i cztery wiadukty drogowe oraz dwie kładki dla pieszych. Powstaną drogi serwisowe oraz dojazdowe, a także zabezpieczenia przeciwhałasowe oraz przejścia dla zwierząt.

Dla inwestycji została już wydana decyzja zezwalająca na realizację. Jednocześnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych – GDDKiA ma już oferty. Wiadomo, że najwięcej punktów zyskała oferta złożona przez Budimex warta ponad 282 mln zł. Formalnie przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty.

W przetargu na nadzór oferty będą przyjmowane do 20 sierpnia.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony