Partner serwisu

Powiat bielski zbuduje most na Sole

ep. 07.09.2021

Powiat bielski zbuduje most na Sole
Fot. Google Maps
W miejscowości Porąbka koło Bielska-Białej powstanie nowy most na Sole. Zastąpi tymczasową przeprawę, z której mieszkańcy korzystali przez wiele lat. Inwestycję zrealizuje Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.
Obecnie inwestor szuka wykonawcy robót. Do 27 września czeka na oferty od wykonawców. Same roboty budowlane, po podpisaniu umowy, mają zająć 18 miesięcy.Wyświetl większą mapę

Zadaniem wykonawcy, który zostanie wyłoniony w przetargu będzie rozbiórka tymczasowej przeprawy mostowej, która służyła mieszkańcom znacznie dłużej niż planowano w momencie jej budowy. „Tymczasowy” obiekt powstał w latach 80. ub. wieku. Dopiero teraz doczeka się godnego następcy. Na razie na istniejącym obiekcie obowiązuje ograniczenie tonażowe oraz ruch wahadłowy.   

W ramach przetargu powstać ma obiekt łukowy o długości 129 m i szerokości 17,36 – 19,62 m. Na nowej drodze będzie miejsce dla pieszych i rowerzystów.

Wraz z mostem przebudowane zostanie połączenie drogowe z drogą wojewódzką nr 948 oraz z drogami powiatowymi 4480S i 1456S w miejscowości Porąbka.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach programu Mosty dla regionów. Będzie miała znaczenie dla komunikacji pomiędzy woj. śląskim i Małopolską.   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony