Partnerzy serwisu:

Powiat Chojnicki. Nowa droga z FDS

Magdalena Romanowska 11.11.2019

Powiat Chojnicki. Nowa droga z FDS
fot. Pixabay
Powiat Chojnicki ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 2644G Chojnice – Duża Cerkwica na odcinku Chojnice – Ogorzeliny. Inwestycja będzie realizowana z Funduszu Dróg Samorządowych.
Odcinek, który ma być objęty remontem rozpoczyna się w obrębie wiaduktu kolejowego na granicy z gminą Chojnice. Obecnie droga ma szerokość zmienną, średnio około 5 m, a w związku z zaplanowaną przebudową następuje jej poszerzenie do 6 m.


View Larger Map

Ponieważ w ramach przebudowy dojdzie też do zmiany wartości promienia łuku poziomego, konieczne będzie lokalne obniżenie prędkości do z 60 do 50 km/h. W ramach przebudowy drogi przebudowane zostaną również pozostałe elementy infrastruktury jak np. zjazdy, ewentualne chodniki, zatoki itp.

W ciągu drogi znajdują się wsie Angowice, Nowy Dwór, dla których planowana jest budowa kanalizacji deszczowej. W ciągu projektowej trasy uwzględniono również konieczność dowiązania się i ewentualną korektę sytuacyjno-wysokościową istniejącej ścieżki rowerowej.

Oferty w przetargu można składać do 16 grudnia 2019 roku. O wyborze wykonawcy zadecyduje w 40 proc. okres gwarancji i w 60 proc. cena.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony