Partner serwisu

Powiat rzeszowski wybuduje łącznik z S19

ep. 27.05.2021

Powiat rzeszowski wybuduje łącznik z S19
Fot. Google Maps
Powiat rzeszowski zlecił wybudowanie drogi, która będzie łącznikiem do drogi ekspresowej S19. Wraz z drogą rozbudowany zostanie powiązany z nią układ komunikacyjny w Racławówce i Niechobrzu, w gminie Boguchwała.
Umowa została zawarta z konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika oraz PBI WMB z Sandomierza. To będzie pierwszy etap inwestycji powiatowej, która ma znaczenie dla komunikacji w całym województwie.

W ramach kontraktu wraz z rozbudowa drogi powiatowej powstaną trzy ronda (dwa zastąpią tradycyjne skrzyżowanie, jedno będzie zupełnie nowe), wykonane zostaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe, powstanie kanalizacja deszczowa, przepusty, zjazdy i zatoki autobusowe. Wybudowany zostanie także nowy most na rzece Lubcza.Wyświetl większą mapę

- Nie ulega wątpliwości, że im lepsze jest połączenie dróg lokalnych z trasami międzynarodowymi, tym atrakcyjniejszy staje się region. Usuwanie barier w podróżowaniu i unowocześnianie infrastruktury transportowej to wymóg współczesnego świata. Inwestując w lokalną infrastrukturę nie myślimy lokalnie ale globalnie – mówi, cytowany w komunikacie starosta rzeszowski, Józef Jodłowski.

Koszt zadania to ponad 28 mln złotych, a termin realizacji to czerwiec 2023 roku.

– Nowa droga usprawni komunikację w południowo-zachodniej części Rzeszowa, ułatwiając dojazd do drogi ekspresowej i krajowej. Cieszę się, że województwo podkarpackie mogło dofinansować ten projekt z Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-202, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony