Partner serwisu

Powiat Zgierski zapowiada przebudowę dróg

Przemysław Farsewicz 02.01.2023

Powiat Zgierski zapowiada przebudowę dróg
fot. google Maps
Powiat Zgierski zapowiada, że jeszcze w styczniu ogłosi przetarg na przebudowę okolicznych dróg powiatowych o łącznej długości prawie 14 km oraz jednego mostu przez Bzurę. Prace obejmą sześć odcinków. Drogowcy na ten cel otrzymali dofinansowanie z Polskiego Ładu. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 25,5 mln zł.
Powiat Zgierski przymierza się do przebudowy dróg wokół Zgierza. Na razie zapowiedziano ogłoszenie przetargu na roboty, który zostanie podzielony na sześć odrębnych zadań. Każde z nich będzie dotyczyć innej trasy. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 25,5 mln zł.

Pierwsze zadanie dotyczy wykonania nakładki na drodze powiatowej Nr 5140 E w Ozorkowie z ulic Adamówek, Nowe Miasto oraz Starzyńskiego do torów kolejowych. Remont obejmie kolejno odcinki o długości 1588 metrów, 111 metrów i 463 metrów. Wykonawca wykona pomiary geodezyjne, sfrezuje jezdnię, oczyści ją i wyrówna nową mieszanką asfaltową. Na zakończenie położy warstwę ścieralną. Na te prace zamawiający przewiduje 3 miesiące.

Zadanie drugie obejmie zakresem przebudowę drogi powiatowej Nr 5115 E między miejscowościami Wola Mąkolska i Popów Głowieński. Długość tego odcinka wynosi 3025 metrów. Wykonawca dokona wycinki drzew, a następnie przebuduje nawierzchnię jezdni i poboczy. Prace obejmą także skrzyżowania i zjazdy, rowy przydrożne oraz przepusty. Zamawiający przewiduje nasadzenia kompensacyjne. Na realizację przewidziano 4 miesiące.

Kolejne prace zaplanowano do wykonania na drodze powiatowej nr 5168 E Aleksandrów Łódzki – Łęczyca na odcinku Parzęczew – Borszyn. Roboty obejmą 3 848 metrów traktu. Zamawiający również przewiduje tutaj przewiduje sfrezowanie nawierzchni jezdni a następnie jej odtworzenie. W zakresie inwestycji zapowiedziano ponadto rozbiórkę przepustów i odbudowę rowu przydrożnego. Na prace przewidziano 3 miesiące.

Czwarte zadanie – podobnie jak poprzednie – polegać będzie na przebudowie drogi powiatowej Nr 5109 E w ciągu Gieczno – Lorenki – Kwilno. Prace związane z frezowaniem i rozbiórką przepustów obejmą 4470 metrów trasy. Na roboty w tym miejscu przewidziano z kolei 4 miesiące.

Zadanie piąte będzie polegać na przebudowie drogi powiatowej nr 5163 E w miejscowości Głowno w ciągu ulic Torowa/Ziewanicka na odcinku o długości ok. 371 metrów. Zamawiający planuje rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni i budę nowej jezdni. Wykonana na nowo ma być podbudowa chodników i zjazdów. Na roboty przewidziano 3 miesiące.

Ostatnie zadanie będzie polegać na budowie mostu przez rzekę Bzurę w miejscowości Ruda Bugaj w ciągu drogi powiatowej nr 5168 E. Przyszły wykonawca ma zaprojektować a następnie wybudować nową konstrukcję obiektu. Dotychczasowa ma zostać rozebrana. Na to zadanie przewidziano 24 miesiące od daty podpisania umowy.

Ogłoszenie przetargu zapowiedziano na połowę stycznia 2023 roku. Dofinansowanie z Polskiego Ładu ma wynieść 22,8 mln zł.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony