Partnerzy serwisu:

Powstaje obwodnica Bolkowa. Utrudnienia na DK-3

ep. 17.07.2019

Powstaje obwodnica Bolkowa. Utrudnienia na DK-3
fot. GDDKiA
W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową obwodnicy Bolkowa, od środy zamknięty jest 600-metrowy odcinek drogi krajowej nr 3 pomiędzy miejscowościami Rochowice i Jeżów.
GDDKiA wyznaczyła objazdy. Dla trasy Bolków – Jelenia Góra wskazana trasa prowadzi od miejscowości Bolków poprzez DK-5 przez miejscowości: Wierzchosławice, Domanów, Pustelnik do Marciszowa, a dalej DW-328 przez Ciechanowice, Świdnik do Kaczorowa i powrót na DK-3 koło Jeleniej Góry

Jadąc od Jeleniej Góry do Bolkowa z DK-3 należy zjechać w miejscowości Kaczorów na DW-328 przez Świdnik i Ciechanowice, następnie w Marciszowie wjechać na DK-5, którą przez Pustelnik, Domanów i Wierzchosławice dojechać do Bolkowa.


Wyświetl większą mapę
Przez około 3 tygodnie jednocześnie zamknięty będzie odcinek DK-5 od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie. To fragment o długości ponad 2 km. Droga na tym odcinku jest zamknięta od polowy marca i taki stan utrzyma się jeszcze do początku sierpnia. Wykonawca przebudowuje ten odcinek, buduje także skrzyżowania z przyszłą obwodnicą.

Realizacja obwodnicy Bolkowa w trybie zaprojektuj i wybuduj ruszyła w grudniu 2016 roku. Za jej wykonanie odpowiada konsorcjum Kobylarnia oraz Mirbud.

W ramach kontraktu powstaje jednojezdniowa obwodnica (w klasie GP) o długości około 5,7 km oraz węzeł drogowy na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 3. Wykonawca jest także zobowiązany do wybudowania skrzyżowań z łącznikiem i rondem włączenia do DK-5 w kierunku Kamiennej Góry i Lubawki oraz z łącznikiem zjazdu do DK-5 w stronę Bolkowa i Legnicy. Ma także zbudować 6 obiektów inżynierskich i przebudować odcinek DK-5 na długości 2,1 km.

Zaawansowanie rzeczowe na kontrakcie zbliża się do 80 proc. Wykonawca ma jeszcze czas na zakończenie robót do wiosny przyszłego roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony