Partner serwisu

Powstaje północna obwodnica Mielca

Przemysław Farsewicz 19.06.2022

arrow
arrow
Powstaje północna obwodnica Mielca
fot. PZDW
Powstaje północna obwodnica Mielca
Powstaje północna obwodnica Mielca
Powstaje północna obwodnica Mielca
Powstaje północna obwodnica Mielca
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich pochwalił się postępem prac przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Mielca. Fragment drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca domknie trakt okalający miasto.
Budowę obwodnicy realizuje konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca oraz Remost z Dębicy. Roboty za 52 mln zł mają się zakończyć – jak informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie – we wrześniu tego roku. Dofinansowanie do tej inwestycji w ramach RPO województwa podkarpackiego wynosi 42,8 mln zł.

Inwestycja zakłada powstanie 7 km nowej drogi wojewódzkiej, która poprowadzi z Piątkowca przez Rzędzianowice i finalnie do Mielca. Trasa będzie przebiegać przez nowy most na Wisłoce oraz przez wiadukt nad linią kolejową nr 25. Dzięki temu trasa połączy się z istniejącą już wschodnią obwodnicą Mielca.

Prace są już mocno zaawansowane. Asfalt został wylany na większości 7-kilometrowego odcinka. Sporo pracy zostało jeszcze przy rondzie w Piątkowcu. To tam koncentrują się teraz roboty drogowe.

Fragment powstającej nowej drogi wojewódzkiej, to końcowa część północnej obwodnicy Mielca. Samochody jadące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej ominą dzięki temu centrum miasta. Ostatnim etapem budowy obwodnicy jest wiadukt nad linią kolejową przy ul. Sienkiewicza. To zadania realizuje powiat mielecki przy finansowym wsparciu PLK. - Rosną podpory obiektu nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 – przekazuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony