Partner serwisu

Powstaje węzeł na połączeniu S8 i S61. Wkrótce zamknięcie węzła koło Ostrowi

Redakcja 04.08.2022

Powstaje węzeł na połączeniu S8 i S61. Wkrótce zamknięcie węzła koło Ostrowi
fot. GDDKiA
We wtorek 9 sierpnia zostanie ostatecznie zamknięty węzeł Ostrów Mazowiecka Północ na drodze ekspresowej S8. Ma to związek z inną inwestycją – w ramach budowy S61 powstaje nowy węzeł, który zepnie drogi S8 i S61. To on docelowo będzie węzłem o takiej nazwie, jak zamykany.
Po zamknięciu węzła Ostrów Mazowiecka jego rolę przejmie węzeł Ostrów Mazowiecka Południe. Tak będzie do czasu wykonania nowego węzła na przecięciu dwóch ekspresówek.

Pierwsze zmiany na węźle po północnej stronie Ostrowi Mazowieckiej zostały wprowadzone na początku roku – wówczas zamknięto łącznicę węzła od strony Białegostoku. Od najbliższego wtorku zostaną zamknięte także łącznice od strony Warszawy. Oznacza to, że w tym miejscu kierowcy nie będą mogli wjechać z ósemki na drogi wojewódzkie Warszawy. W tym miejscu, po zakończeniu wszystkich prac, nie będzie już bezpośredniego wjazdu z S8 na drogi wojewódzkie nr 627 i 677.Wyświetl większą mapę

Dla ruchu lokalnego i w celu zjazdu na drogi wojewódzkie GDDKiA zaleca korzystanie z węzła Ostrów Mazowiecka Południe, natomiast dla ruchu tranzytowego zalecane są objazdy przez Różan do Ostrołęki (drogami DK-60 i DK-61) i przez Zambrów do Łomży (drogami S8 i DK-63). Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do ukończenia prac na odcinku S61 i uruchomienia nowego węzła Ostrów Mazowiecka Północ – zapowiada GDDKiA.

Budowany odcinek S61 to fragment Podborze – Śniadowo. Docelowo na tym odcinku powstanie połączenie dróg S8 i S61. Będzie to docelowy węzeł Ostrów Mazowiecka Północ, który zstąpi dotychczasowy węzeł o tej nazwie oraz węzeł Podborze. Dodatkowo wybudowany zostanie także węzeł Komorowo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 677 (Ostrów Mazowiecka - Łomża).  

Obecnie odcinek Podborze – Śniadowo jest zaawansowany w ponad 30 proc. Jest realizowany przez firmę Polaqua. To nowy wykonawca – początkowo odcinek był realizowany przez Rubau, ale firma po uzyskaniu ZRID-u nie podjęła robót budowlanych i kontrakt został rozwiązany.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony