Partner serwisu

Powstał parking buforowy na A4 przed granicą

ep. 27.02.2022

Powstał parking buforowy na A4 przed granicą
fot. GDDKiA
Na podkarpackim odcinku autostrady A4 przed przejściem granicznym w Korczowej został utworzony specjalny parking dla osób oczekujących na przyjeżdżających z Ukrainy. Chodzi o zlikwidowanie zatorów na odcinku autostrady tuż przed przejściem granicznym.
Jak podała GDDKiA, w Korczowej, w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą przepuszczane będą wyłącznie pojazdy mieszkańców terenów przygranicznych oraz osób, które chcą przekroczyć granicę. Pozostali będą kierowani na parking buforowy utworzony w obrębie węzła autostradowego Przemyśl. Tu pojazdy będą oczekiwać samochody przyjeżdzające po uchodźców z Ukrainy, a także oczekujący na dalszy transport.

Uchodźcy, którzy granicę w Korczowej przekroczą pieszo, na parking przy węźle Przemyśl będą dowożeni autokarami. Stamtąd będą odbierani przez osoby, które na nie oczekują.

Ruchem na węźle będzie kierowała Policja.

– Na autostradzie A4 ustawione jest oznakowanie informujące o zmianach w organizacji ruchu. Dodatkowo na tablicy zmiennej treści w obrębie MOP Kaszyce wyświetlane są informacje o utrudnieniach na węźle Przemyśl – podała GDDKiA.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony