Partner serwisu

Powstanie nowa DK-65 z Olecka do Gąsek

Przemysław Farsewicz 21.09.2022

Powstanie nowa DK-65 z Olecka do Gąsek
Fot. Google Maps
GDDKiA w Olsztynie szuka wykonawcy rozbudowy drogi krajowej nr 65 na odcinku Olecko – Gąski. Prace obejmą w pierwszym etapie ok. 6-kilometrowy odcinek. W przyszłości mieszkańcy Gąsek mają doczekać się obwodnicy.
Planowana przez GDDKiA w Olsztynie inwestycja obejmuje rozbudowę DK 65 na odcinku Olecko – Gąski od km 43+289 do km 49+150. Łącznie to 5,9 km jezdni. Prace mają rozpocząć się na końcu wybudowanej obwodnicy Olecka w miejscowości Kukowo i zakończyć się przed miejscowością Gąski.

Jak podaje zarządca drogi, obecna przeprawa jest w złym stanie technicznym, posiada liczne spękania, ubytki. Brakuje tutaj także poboczy, chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Z kolei niektóre przystanki autobusowe nie posiadają zatok.

W zakresie przebudowy drogi z Olecka do Gąsek znalazło się wykonanie nowej konstrukcji jezdni do parametrów drogi klasy GP o dopuszczalnym nacisku 115 kN/oś i szerokości 8,0 m (jezdnia 2x3,50 m oraz pobocze utwardzone 2x0,50 m). Obecna droga ma tylko 6 metrów szerokości. Zaplanowano korektę łuków oraz rozbudowę skrzyżowań, aby m.in. zapewnić dodatkowe pasy dla pojazdów skręcających w lewo. Zamawiający zleci także budowę zatok autobusowych wraz z dojściami dla pieszych, budowę miejsc ITD dla kontroli pojazdów, przebudowę odwodnienia i oświetlenia oraz przebudowę rowu melioracyjnego ma ekologiczny przepust.

Składanie ofert w przetargu wyznaczono do 25 października. Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację robót (do tego okresu nie wliczają się miesiące zimowe od 16 grudnia do 15 marca). Szacunkowa wartość zadania to ok. 27,6 mln zł. Jedynym kryterium wyboru oferty jest centa.

To pierwszy z łącznie siedmiu zaplanowanych etapów przebudowy drogi krajowej nr 65 od Gołdapi do Ełku. GDDKiA przygotowuje już przetargi na kolejne odcinki. Docelowo mieszkańcy Gąsek mają doczekać się obwodnicy. Obecnie trakt ten obsługuje duży ruch samochodowy od granicy Polski z Rosją w Gołdapi w kierunku Ełku i Białegostoku do granicy Polski z Białorusią w Bobrownikach.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony