Partnerzy serwisu:

Powstanie nowy dojazd do S8 obwodnicy Marek

Magdalena Romanowska 29.11.2019

Powstanie nowy dojazd do S8 obwodnicy Marek
fot. Crusier, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 635 do węzła Wołomin na trasie S8. Inwestycja ma być dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zezwolenie na realizację tej inwestycji zostało wydane przez wojewodę mazowieckiego w styczniu tego roku. Teraz MZD ogłosił przetarg na budowę. Celem inwestycji jest połączenie drogi wojewódzkiej nr 635 między Wołominem a Radzyminem z obwodnicą Marek w ciągu S8. Droga wojewódzka wepnie się do ekspresówki na węźle Wołomin.

Wśród planowanych prac, oprócz budowy nowej drogi jest przebudowa infrastruktury, budowa i przebudowa skrzyżowań, budowa dodatkowych jezdni do obsługi sąsiednich nieruchomości, a także zjazdy do przyległych posesji. Powstać mają także ciągi piesze i rowerowe, urządzenia chroniące przed hałasem. Droga będzie odwodniona i oświetlona.

Obwodnica Marek, z którą ma się połączyć DW-635 została oddana do użytku pod koniec grudnia 2017 roku, ale nie była jeszcze wtedy ukończona. Dalszymi pracami miało zająć się konsorcjum Sallini, ale w maju 2018 roku, wobec braku satysfakcjonującego postępu robót, GDDKiA rozwiązała umowę z wykonawcą.

Niedawno informowaliśmy o podpisaniu przez GDDKiA umowy z firmą Strabag na dokończenie tej obwodnicy między węzłami Marki i Kobyłka. Wartość kontraktu wynosi ok. 166 mln zł. Czas realizacji to 10 miesięcy nie licząc okresów zimowych. Oznacza to, że wszystkie prace powinny się zakończyć do wiosny 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony