Partnerzy serwisu:

Będzie nowy most na Narwi

ep. 14.08.2019

Będzie nowy most na Narwi
Fot. Google Maps
Nad Narwią w powiecie ostrołęckim będzie zbudowany nowy most. Ma powstać w ramach programu Mosty dla Regionów.
Obiekt będzie zlokalizowany w miejscowości Teodorowo niedaleko Ostrołęki. Most wraz z drogą dojazdową łączącą drogę krajową nr 61 z drogą powiatową 2539W w miejscowości Łęg Przedmiejski.


Wyświetl większą mapę
Obiekt zastąpi przeprawę promową zlikwidowaną ze względów bezpieczeństwa i przyczyni się do zwiększenia zewnętrznej i wewnętrznej dostępności regionu.

Planowany most ma mieć ponad 221 m długości i szerokość wynoszącą ponad 12 m. Wokół przeprawy powstanie 3,7 km dróg dojazdowych.

Szacunkowy koszt budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi ma wynieść około 61 mln zł. W ramach programu Mosty dla Regionów powiat ostrołęcki otrzyma dofinansowanie na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę tej inwestycji. Koszt przygotowania dokumentacji to około 1,5 mln zł. Dotacja ma wynieść ponad 1,1 mln zł.

Celem programu Mosty dla Regionów jest wsparcie samorządów w realizacji obiektów mostowych, które jako inwestycje kosztowne, przekraczają często możliwości finansowe samorządów.

Budżet programu Mosty dla Regionów wynosi około 2,3 mld zł. W naborze o dofinansowanie etapu przygotowania dokumentacji na budowę przepraw do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wpłynęło 75 wniosków.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony