Partner serwisu

Powstanie nowy wiadukt przy DK-55 w Brachlewie

ep. 07.12.2021

Powstanie nowy wiadukt przy DK-55 w Brachlewie
fot. GDDKiA
Na 700-metrowym odcinku skorygowany zostanie przebieg drogi, a w miejscu starego wiaduktu powstanie nowy – takie między innymi są plany na rozbudowę DK-55 w Brachlewie. Ruszył przetarg na wybór wykonawcy.
Gdański oddział GDDKiA planuje rozbudowę drogi krajowej nr 55 w Brachlewie. Droga ma być rozbudowana na odcinku liczącym 700 m. Zwiększona zostanie skrajnia drogowa w obszarze wiaduktu kolejowego w ciągu linii kolejowej nr 207 a nawierzchnia będzie wzmocniona do 115 kN/oś.

Zlikwidowany ma być przejazd kolejowy oraz wybudowana ścieżka rowerowa na całym rozbudowywanym odcinku. Skorygowana zostanie oś drogi.

Drogowa inwestycja wiąże się także z przebudową infrastruktury kolejowej. Zlikwidowany zostanie istniejący wiadukt, a w jego miejsce powstać ma nowy. Planowany obiekt będzie miał 22,5 m szerokości oraz 4,7 m wysokości. Dla porównania obecny jest szeroki na 9,3 m i wysoki na 3,9 m.

Jak podaje GDDKiA, na drodze zostanie wybudowany system kanalizacji deszczowej i kanał technologiczny. Przebudowane zostanie oświetlenie i wybudowany ekran akustyczny o długości ok. 60 m.

Do 11 stycznia GDDKiA czeka na oferty od wykonawców. Na same prace przewidziano 16 miesięcy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony