Partnerzy serwisu:

Powstanie nowy wiadukt w Koluszkach. Umowa podpisana

inf. pras./red. 29.07.2021

Powstanie nowy wiadukt w Koluszkach. Umowa podpisana
fot. Sebastian Sołtyszewski
Wiadukt nad torami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 715 zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowy obiekt. Władze województwa 28 lipca podpisały umowę z wykonawcą – będzie nim firma Primost Południe z Będzina.
Wiadukt usytuowany na odcinku drogi łączącej dwie części miasta powstał w 1975 roku. Każdego dnia przejeżdża nim nawet do 15 tys. samochodów. Od czasu wybudowania przeprowadzano na nim jedynie remonty zabezpieczające. Obecnie jego stan stwarza zagrożenie dla ruchu samochodowego i kolejowego. Stary obiekt wkrótce zostanie zastąpiony nowym.Wyświetl większą mapę

– Zakres tych prac to 25,5 miliona złotych. To 18 mln zł z budżetu województwa i 7 mln zł pozyskanych z budżetu krajowego – wylicza marszałek Grzegorz Schreiber. – To na pewno wyzwanie dla mieszkańców Koluszek, bo miasto zostanie mocno podzielone brakiem wiaduktu przez pewien czas. Wszystko w rękach włodarzy, pana burmistrza, żeby nie wyłączyć mieszkańców z normalnego życia. Ze swojej strony możemy apelować do wykonawcy, żeby szybko zrealizować prace i nie przekroczyć terminu wykonania. Tak, żebyśmy mogli wrócić tutaj pod koniec przyszłego roku i powiedzieć, że oto mamy nowy obiekt, na który Koluszki czekały od lat i który będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale nam wszystkim.

Mirosław Kukliński, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, który podpisał umowę z wykonawcą, mówi, że zarząd wydawał nawet do 200 tys. zł rocznie na zbijanie tynków i doraźne naprawy na wiadukcie. – Będziemy szli na rękę wykonawcy, aby zminimalizować utrudnienia i czas prac – dodał.

A zadanie będzie trudne, bo trzeba m.in. wyburzyć obecny wiadukt. To oznacza utrudnienia dla kierowców, którzy będą musieli korzystać z objazdów. A te zostały już wyznaczone. Auta do 5 ton będą kierowane ulicami 3 Maja, Krańcową przez Felicjanów, a potem ul. 11 Listopada do ronda przy wiadukcie. Cięższe pojazdy pojadą przez: Rokiciny, Ujazd i Budziszewice. Dzięki zastosowaniu technologii tzw. nasuwu podłużnego nie będzie natomiast zatrzymywany ruch pociągów. To szczególnie ważna informacja dla pasażerów jeżdżących z Łodzi w stronę Warszawy.

Nowy obiekt będzie miał 132,3 m długości i 13,4 m szerokości. Długość najdłuższego przęsła wyniesie 33 m. Inwestycja zakłada również rozbudowę dojazdów do wiaduktu oraz przebudowę skrzyżowań z ulicami Łódzką i Przejazd. Powstaną nowe chodniki i oświetlenie. Przebudowana zostanie sieć wodociągowa, elektroenergetyczna, telekomunikacyjna. Jezdnia i wiadukt zyskają kanalizację deszczową. Wykonawcą prac jest firma Primost Południe z Będzina.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony