Partnerzy serwisu:

Powstanie nowy wiadukt w Skarżysku-Kamiennej

Magdalena Romanowska 17.07.2020

Powstanie nowy wiadukt w Skarżysku-Kamiennej
fot. UM Skarżysko-Kamienna
Powiat Skarżyski ogłosił przetarg na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej. Wraz z wiaduktem rozbudowana będzie al. Piłsudskiego na odcinku od al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie robót budowlanych niezbędnych do zrealizowania zadania rozbudowy układu komunikacyjnego wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej. Nowy obiekt powstanie nad linią kolejową nr 8 Warszawa – Kraków. Skomunikowane będzie osiedle Dolna Kamienna z osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej.

Zakres robót, oprócz budowy wiaduktu nad torami kolejowymi, obejmuje wykonanie rozbudowy al. Piłsudskiego na odcinku od al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami z al. Tysiąclecia PP, z al. Niepodległości poprzez budowę ronda turbinowego, z ul. Towarową. Prace, które należy przeprowadzić to między innymi: budowa jezdni, budowa buspasów, budowa chodników, budowa ciągu pieszo-rowerowego, zieleńców, budowa zjazdów indywidualnych, budowa zjazdów publicznych, wycinki kolidujących drzew i krzewów.

W 2018 roku Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej zaprezentował wizualizacje dla projektu budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego w mieście. W ramach projektu powstanie wiadukt łączący osiedla Przydworcowe i Kamienna – dwa pasy ruchu oraz buspas i ścieżka rowerowa lub chodnik od skrzyżowania ulic 11 Listopada i Piłsudskiego do skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia. W miejscu świateł na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Piłsudskiego wybudowane zostanie rondo. Zmieni się również odcinek ulicy Piłsudskiego od Al. Niepodległości do Tysiąclecia. Tam również odcinek będzie jedno- lub dwupasmowy z buspasami w zależności od przyjętej koncepcji.
Wartość całego zadania to 44,5 mln zł. Projekt, który realizowany jest w ramach współpracy Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, otrzymał dofinansowanie 36,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku a zakończyć się do końca roku 2021.

W przetargu na budowę wiaduktu i rozbudowę układu komunikacyjnego oferty można składać do 20 sierpnia 2020 r. Kryteriami wyboru będą: okres gwarancji (20 proc.), doświadczenie kierownika budowy (20 proc.) oraz cena (60 proc.).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony