Partnerzy serwisu:

Powstanie obwodnica Grodziska Mazowieckiego. Potrzebny nadzór nad budową

Magdalena Romanowska 24.06.2020

Powstanie obwodnica Grodziska Mazowieckiego. Potrzebny nadzór nad budową
fot. Google Maps
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na pełnienie nadzoru nad zadaniem budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579.
Pełnienie nadzoru inwestorskiego realizowane jest w imieniu i na rzecz zamawiającego i obejmuje obowiązki związane z koordynowaniem prac inspektorów poszczególnych branż, profesjonalnym i kompleksowym nadzorem oraz kontrolą zadania inwestycyjnego.

Usługa polega także na opiniowaniu i doradztwie zamawiającemu między innymi w zakresie rozwiązań projektowych, rozwiązań technicznych, kosztorysu.

Kryteriami decydującymi o wyborze najkorzystniejszej ofert będą: doświadczenie inspektora koordynatora (20 proc.), czas stawienia się inspektora na nieplanowane wezwanie zamawiającego (20 proc.) i cena (60 proc.). Oferty można składać do 28 lipca 2020 r.View Larger Map

Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego może kosztować ponad 200 mln zł, z czego 80 proc. tej kwoty pokryje Unia Europejska. Prace będą realizowane w ciągu dwóch sezonów budowlanych. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 2022 rok. W ciągu nowej obwodnicy planowane są trzy ronda: na przecięciu z ul. Logistyczną w strefie przemysłowej, ul. Orlicz-Dreszera w Kozerach oraz z ul. Radziejowicką w Kałęczynie.

Obwodnica w ciągu DW-579 od węzła Grodzisk Mazowiecki na A2 będzie mieć ok. 7,4 km długości i będzie budowana na terenie miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz gmin: Natolin, Chlebnia, Chrzanów Duży, Wólka Grodziska, Kozery, Kozerki i Kałęczyn. Za strefą przemysłową w Chlebni droga zacznie omijać Grodzisk Mazowiecki od zachodu. ZRID na inwestycję został wydany we wrześniu 2018 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony