Partnerzy serwisu:

Powstanie obwodnica Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72

inf. pras. 03.07.2020

Powstanie obwodnica Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72
fot. Google Maps
26 czerwca br. wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził Program inwestycji dla m.in. dla obwodnicy Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72. Następnie ogłoszono postępowanie przetargowe na wykonanie projektu koncepcyjnego dla budowy obwodnicy, która powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Projektu koncepcyjnego dla budowy obwodnicy o długości około 2 kilometrów miejscowości Grzymiszew w ciągu DK-72, którego celem jest pozyskanie niezbędnych informacji umożliwiających sporządzenie materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz umożliwi oszacowanie kosztu planowanej inwestycji. Projekt koncepcyjny będzie również podstawą do opracowania opisu przedmiotu zamówienia na potrzeby wszczęcia postępowania przetargowego prowadzącego do wyłonienia Wykonawcy robót w systemie „projektuj i buduj”.

Kryteria wyboru ofert to: cena (60 proc.), termin realizacji (38 proc.), aspekty społeczne (2 proc.). Termin realizacji to 120 dni od daty podpisania umowy.

 
Mapa: GDDKiA
Podstawowym celem budowy obwodnicy Grzymiszewa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu drogi krajowej nr 72. Grzymiszew nie jest dużą miejscowością, natomiast droga krajowa przechodzi przez jej centrum. Oprócz samego obejścia miejscowości trwają prace zmierzające do przebudowy fragmentu drogi krajowej 72 w kierunku Konina i Turku.

Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w miejscowości. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego przede wszystkim pomiędzy Koninem a Turkiem, ale w dalszej perspektywie ruchu z kierunku Sieradza i Łodzi. Jest to ważna droga dla układu komunikacyjnego wschodniej Wielkopolski.

W ramach programu obwodnicowego w województwie wielkopolskim powstanie łącznie 8 obwodnic: obwodnica Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12, obwodnica Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72, obwodnica Kalisza w ciągu drogi krajowej nr 25, obwodnica Kamionnej w ciągu drogi krajowej nr 24, obwodnica Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15, obwodnica Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15, obwodnica Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32, obwodnica Żodynia w ciągu drogi krajowej nr 32.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony