Partnerzy serwisu:

Powstanie ponad 170 kilometrów S74. Przygotowania w toku

ep. 14.08.2019

Powstanie ponad 170 kilometrów S74. Przygotowania w toku
Fot. Google Maps
Trwają przygotowania do budowy drogi ekspresowej S74 na całym przebiegu przez teren województwa świętokrzyskiego i dalej aż do Niska. Dla odcinka o długości 100 km koncepcja programowa będzie gotowa w przyszłym roku.
Obecnie trwa opracowywanie koncepcji programowych dla sześciu odcinków przyszłej S74, która skomunikuje Podkarpacie i województwo świętokrzyskie z węzłami autostradowymi w Łódzkiem. To blisko 100 km przyszłej ekspresówki od granicy województw łódzkiego i świętokrzyskiego do Opatowa w podziale na 6 odcinków: granica województwa łódzkiego i świętokrzyskiego do miejscowości Przełom/Mniów (27,5 km), Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód (16,4 km), Cedzyna – Łagów (32 km) i Łagów – Jałowęsy (14,5 km), obwodnicy Opatowa w ciągu DK9/S74 (ok 15 km) oraz przejście S74 przez Kielce (ok. 5 km).

 
fot. GDDKiA Kielce
Cztery spośród tych odcinków mają już decyzję środowiskową. Jak informuje rzecznik prasowa GDDKiA w Kielcach Małgorzata Pawelec-Buras, trwa procedura związana z wydaniem decyzji dla obwodnicy Opatowa, a do końca roku planowane jest złożenie wniosku o decyzję dla przejścia przez Kielce.

W toku są także przygotowania do realizacji odcinka o długości 70 kilometrów pomiędzy Opatowem a Niskiem. W tym przypadku GDDKiA zleciła opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. – Na podstawie tej dokumentacji będzie można złożyć wniosek o kolejną decyzję środowiskową.

 
fot. GDDKiA
Jak podała GDDKiA, zakończenie tego etapu prac przygotowawczych jest planowane do 2020 roku.

W ostatnim czasie dotychczas wykonane prace zostały zaprezentowane mieszkańcom regionu. Jak poinformowano, w przypadku odcinków Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód oraz Łagów – Jałowęsy obecnie trwają m.in. opracowania i uzgodnienia specjalnych map dla celów projektowych z wymaganą aktualizacją danych o zagospodarowaniu terenu, projektowanie robót geologicznych wraz samymi badaniami, a także opracowanie i uzgodnienia szczegółów rozwiązań technicznych.

Mieszkańcom Podkarpacia przedstawiono z kolei planowany zakres prac projektowych w celu wypracowania najlepszego przebiegu drogi na terenie poszczególnych gmin i powiatów w ramach studium dla odcinka Opatów – Nisko.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony