Partner serwisu

Powstanie węzeł Sianów Zachód na S6. Kto wykona?

Elżbieta Pałys 25.08.2021

Powstanie węzeł Sianów Zachód na S6. Kto wykona?
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy, który wybuduje węzeł Sianów Zachód. Inwestycja powstanie w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6. Pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z podkoszalińskiej miejscowości.
Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6 to droga o długości ponad 21 km. Jesienią 2019 roku kierowcy otrzymali trzy odcinki o łącznej długości 13,2 km. To fragmenty od węzła Bielice do węzła Koszalin Wschód, połączenie z ulicą Szczecińską (S11) oraz końcowy fragment od węzła Sianów Wschód. Trasa pozwoliła na rozprowadzenie ruchu z nowej drogi S6, nie wystarcza jednak, by ominąć Koszalin i Sianów.

fot. GDDKiA
To będzie możliwe dopiero po wykonaniu odcinka od węzła Koszalin Wschód do węzła Sianów Wschód, który ze względu na skomplikowane warunki gruntowe został wyłączony z kontraktu. Po przeprojektowaniu, GDDKiA w lipcu tego roku podpisała umowę na jego budowę z konsorcjum na czele z firmą Polbud Pomorze.

Teraz planuje jeszcze zlecić budowę dodatkowego węzła – Sianów Zachód. Węzeł pozwoli na bezpośrednie powiązanie obwodnicy Koszalina i Sianowa (S6) z drogą wojewódzką nr 203 Koszalin – Ustka. Ponadto skomunikuje wschodnie części Koszalina oraz zachodnie Sianowa z pominięciem drogi krajowej nr 6.Wyświetl większą mapę

W ramach tego zadania powstaną m.in. dwa ronda i powiązania z innymi drogami publicznymi. Pod koniec lipca dla inwestycji wydane zostało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – wykonawca będzie pracował w systemie buduj. Na realizację zadania przewidziano 12 miesięcy.

Termin składania ofert przypada na 1 października.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony