Partner serwisu

Powstrzymać przed jazdą pod prąd – GDDKiA stawia specjalne znaki

ep. 04.04.2022

Powstrzymać przed jazdą pod prąd – GDDKiA stawia specjalne znaki
fot. GDDKiA
Ponad 100 tablic ostrzegających kierowców przed jazda pod prac ustawiła przy drogach krajowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Będą kolejne.
Od czasu do czasu można usłyszeć o przypadkach kierowców, którzy na drodze szybkiego ruchu wjeżdżają na jezdnię prowadzącą ruch w przeciwnym kierunku. To wyjątkowo niebezpieczne sytuacje. Dlatego zarządca dróg krajowych zdecydował o zamontowaniu specjalnych znaków, które pomogą zorientować się, że doszło do potencjalnie niebezpiecznego w skutkach błędu przy wyborze trasy.

W marcu GDDKiA ustawiła przy drogach szybkiego ruchu 111 bardzo widocznych tablic o treści „Stop – zły kierunek”. Pilotażowo znaki ostrzegające przed jadą pod prąd stanęły przy drogach już w ubiegłym roku. Te działania będą kontynuowane. Inspiracją dla nich są rozwiązania wykorzystywane w Austrii, Niemczech, Słowacji czy Chorwacji.

Żółte tablice z symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu można zobaczyć m.in. przy autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej. Ustawiono je również na łącznicy węzła Głogów Południe na drodze ekspresowej S3 oraz w dwóch punktach na węźle Świlcza na S19.

Od marca kierowcy napotkają je także przy drogach na terenie woj. pomorskiego, śląskiego czy mazowieckiego, a wkrótce pojawia się także na węźle Patriotów na S2 w Warszawie, na węzłach Wypędy, Paszków i Mszczonów na S8, na większości węzłów na S3 pomiędzy Szczecinem i Zieloną Górą, na obwodnicy Wałcza w ciągu S10, a także na kilku węzłach na S1 i S52 w okolicy Bielska-Białej.

Znaki mają służyć jako dodatkowe wzmocnienie sygnałów drogowych wynikających z obowiązującej organizacji ruchu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony