Partner serwisu

Poznań. Koniec objazdów na Starołęce. Wiadukt gotowy

Redakcja/inf. pras. 19.10.2021

Poznań. Koniec objazdów na Starołęce. Wiadukt gotowy
fot. PIM
Jeszcze przed weekendem pojedziemy przebudowanym wiaduktem w ciągu ul. Gołężyckiej w Poznaniu. Zasadnicze prace zostały zakończone i obiekt ma być przejezdny od piątku 22 października.
– Wiadukt ten ma szczególne znaczenie dla komunikacji południowo-wschodniej części Poznania. Dzięki niemu skróci się droga dojazdu do centrum. Od 2 listopada pojadą też tamtędy autobusy komunikacji miejskiej - linie 189 i 194. Będzie można nimi dojechać do pętli tramwajowych na Starołęce i Unii Lubelskiej, skąd pasażerowie będą mogli się przesiąść na tramwaj w kierunku centrum – mówi, cytowany w komunikacie Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Tym samym skończą się objazdy, z których kierowcy korzystali od wiosny. Po puszczeniu ruchu, wykonawca będzie jeszcze kontynuował prace wykończeniowe i porządkowe.

Obiekt w ciągu ul. Gołężyckiej zastąpił stary wiadukt, który był w złym stanie technicznym. Poprzednia konstrukcja została zdemontowana i zamieniona na nową. Odbudowane zostały przyczółki, podpory, konstrukcja nośna i płyty wiaduktu.

Umocniono skarpę i wykonano odwodnienie i oświetlenie. Zamontowano nowe bariery i poręcze. Powstały osłony przeciwporażeniowe. W wyniku inwestycji poprawił się stan techniczny i wzrosła nośność wiaduktu.

Obiekt prowadzi ruch nad liniami kolejowymi nr 272 z Kluczborka do Poznania oraz 352 ze Swarzędza do Poznania Starołęki. Inwestor podkreśla, że w czasie prowadzenia robót budowlanych nie było konieczności dłuższego wstrzymywania ruchu kolejowego na tych liniach.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony