Partnerzy serwisu:

Poznań: rozbudowa ul. Gdyńskiej od granic Poznania do Koziegłów

Redakcja 23.10.2019

arrow
arrow
Poznań: rozbudowa ul. Gdyńskiej od granic Poznania do Koziegłów
fot. Google Maps
Poznań: rozbudowa ul. Gdyńskiej od granic Poznania do Koziegłów
Poznań: rozbudowa ul. Gdyńskiej od granic Poznania do Koziegłów
W ciągu głównej trasy między Poznaniem i Czerwonakiem zostanie rozbudowana ul. Gdyńska. Będzie to kontynuacja tej drogi od ul. Bałtyckiej oraz dla rozbudowy dróg dla potrzeb dojazdu do spalarni śmieci. Rozbudowana Gdyńska będzie się sięgać od granic Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.
Prace mają rozpocząć się jeszcze w październiku z uwagi na skoordynowanie prac przy budowie kanalizacji deszczowej prowadzonej przez Zarząd Dróg Powiatowych. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone już w nocy z 25 na 26 października. 23 października wykonawca rozpocznie prace poza istniejącym pasem ruchu. Umowa na inwestycję, której częścią jest nowa Gdyńska, została podpisana jeszcze w sierpniu 2018 ze spółką Budimex.

Dzięki rozbudowie ul. Gdyńskiej w Koziegłowach kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przejazd mają ułatwić dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a drugie − Piaskową. Między nimi wybudowany zostanie jeszcze dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej.

Rozbudowa ul. Gdyńskiej podzielone są na etapy tak, by jak najbardziej ograniczyć uciążliwości dla kierowców i mieszkańców. Ul. Gdyńska ma być przejezdna po jednym pasie w każdą stronę do końca trwania roku szkolnego. W początkowej fazie przebudowy jedynymi utrudnieniami dla kierowców na ul. Gdyńskiej będą: ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania na całym przebudowywanym odcinku drogi.

Główne prace na ul. Gdyńskiej toczyć się będą po otwarciu przebudowywanego mostu Lecha, o którym pisaliśmy niedawno.

Droga ma być gotowa przed końcem 2020 roku. Inwestycja jest finansowana z budżetu miasta oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z którego pozyskano 12,3 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony