Partnerzy serwisu:

Poznań. Wiadomo kto zaprojektuje wiadukty na Lutyckiej i Golęcińskiej

Redakcja 15.11.2019

Poznań. Wiadomo kto zaprojektuje wiadukty na Lutyckiej i Golęcińskiej
fot. UM Poznań
Spółka Sweco Consulting będzie wykonawcą dokumentacji projektowej dla wiaduktów drogowych w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej. Zadanie ma być zrealizowane do początku 2021 roku.
W ramach kontraktu z firma Sweco Consulting powstanie projekt budowlany i wykonawczy, przeprowadzona będzie ozena oddziaływania na środowisko oraz uzyskany ZRID. Prace mają być wykonane w ciągu 14 miesięcy.

– Bezkolizyjne wiadukty drogowe nad torami kolejowymi ułatwią docelowo codzienne podróże mieszkańców północno-zachodnich dzielnic Poznania oraz poprawią ruch tranzytowy na drodze krajowej 92 – mówi cytowany w komunikacie Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Dziś przez zamknięte przejazdy kolejowe mieszkańcy natrafiają na utrudnienia np. w drodze do pracy – dodaje.

Wraz z budową wiaduktów przebudowany ma być także układ drogowy w ich okolicy. Dzięki inwestycji usprawni się także komunikacja publiczna w tej części miasta.

Jak podaje urząd w komunikacie, ostateczna dokumentacja techniczna będzie obejmowała swoim zakresem ul. Lutycką, która zostanie przebudowana od skrzyżowania z ul. Strzeszyńską do ul. Koszalińskiej, a także ulice Golęcińską i Podolańską. Zakres dokumentacji technicznej obejmuje również m.in. zaprojektowanie przedłużenia Al. Solidarności (od ul. Dojazd do ul. Lutyckiej) oraz ul. Jasielskiej (od ul. Lutyckiej do istniejącego fragmentu). Przewidziano również budowę nowego zjazdu z ul. Koszalińskiej w ul. Lutycką oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej z Literacką.

Planowana jest ponadto przebudowa wiaduktu drogowego nad ul. Lutycką (w ciągu ul. Koszalińskiej) oraz rozwiązania dla pieszych i rowerzystów.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku, a oddanie inwestycji do użytku w 2023 roku. Ostatecznie terminy będą jednak uzależnione od możliwości finansowych miasta.

PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony