Partner serwisu

Prawie 5 mln zł dofinansowania dla mostu w Oławie

inf. pras. 30.08.2021

Prawie 5 mln zł dofinansowania dla mostu w Oławie
Fot. Google Maps
Powstanie nowy most w Oławie na rzekach Odra i Oława. Inwestycja otrzymała 4,75 mln zł dotacji z budżetu państwa. To pieniądze na przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę tej inwestycji.
– Inwestycja w Oławie to przykład dobrej współpracy rządu z samorządami, która przyczyni się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i będzie magnesem na inwestorów – mówił w Oławie Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Opracowanie dokumentacji projektowej dla przeprawy mostowej w Oławie na rzekach Odra i Oława wraz z drogami dojazdowymi stanowi pierwszy etap inwestycji, która ma duże znaczenie nie tylko dla samego miasta, ale i dla całego powiatu. Oława to jedno z najstarszych miast dolnośląskich, przez które od wieków przebiegały ważne trakty handlowe. Istniejący układ komunikacyjny oparty na jednej przeprawie mostowej w centrum Oławy, nie jest w stanie przejąć wzrastającego natężenia ruchu.

– Dzięki tej inwestycji ruch z nienormatywnej i grożącej katastrofą budowlaną przeprawy mostowej przez Odrę zostanie przeniesiony na nowy most, umożliwiający ruch samochodów ciężarowych – podkreślił wiceminister Waldemar Buda.

O kwotę 4,75 mln zł dofinansowania dokumentacji projektowej potrzebnego dla Oławy i województwa dolnośląskiego mostu zawnioskował marszałek Dolnego Śląska. W finasowaniu dokumentacji będą uczestniczyć także lokalne samorządy.

Powiat oławski jest miejscem atrakcyjnym do lokalizacji działalności gospodarczej. Budowa dodatkowej przeprawy przez Odrę i Oławę ma priorytetowe znaczenie dla obsługi ruchu w województwie dolnośląskim – połączy cztery lokalne drogi, w tym dwie wojewódzkie nr 396 i 455. Realizacja inwestycji zapewni: dogodne połączenie transportowe w obrębie powiatu oraz regionu a poprzez docelowe połączenie autostrady A4 i drogi krajowej S8 także z resztą kraju i zagranicą. Istotne znaczenie ma również fakt, że inwestycja wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Oławy do drogi krajowej nr 94. Poprawa dostępności komunikacyjnej tego już aktywnego gospodarczo powiatu stworzy jeszcze lepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej na tym obszarze.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony