Partnerzy serwisu:

Prawie 80 proc. mniej podróży w święta

ep. 24.04.2020

Prawie 80 proc. mniej podróży w święta
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała wyniki kolejnych pomiarów ruchu w czasie ograniczeń związanych ze zwalczaniem epidemii. W wielkanocny poniedziałek ruch w porównaniu z tym świątecznym dniem przed rokiem wyniósł blisko 80 proc.
Co jakiś czas dokonywane są porównania obecnego ruchu na drogach do tego jaki występował w podobnym okresie poza epidemią. Tym razem analizie poddano tydzień pomiędzy 13 a 19 kwietnia, rozpoczynający się od wielkanocnego poniedziałku. Porównano go z okresem pomiędzy 22 a 28 kwietnia 2019, czyli również tygodniem rozpoczynającym się od świątecznego poniedziałku tuż po Wielkanocy.

Największy spadek ruchu odnotowano właśnie pierwszego dnia badanego tygodnia. Rok do roku spadek wyniósł 78 proc. W następujące po nim dni robocze wahał się pomiędzy 42 a 47 proc.

Wyższy spadek odnotowano ponownie w weekend 18 i 19 kwietnia – ruch był odpowiednio o 58 i 65 proc. mniejszy niż w odpowiadających im dniach przed rokiem. W szczegółach wyglądało to tak:

 
źródło: GDDKiA
Gdyby spojrzeć oddzielnie na ruch pojazdów osobowych i ciężarowych, to spadek dotyczy głównie tych pierwszych.

Odcinki, na których spadek natężenia ruchu był największy to m.in. A4 Krzyżowa – Legnica (średnia dla całego analizowanego tygodnia to 66 proc.), A4 Kostomłoty – Wrocław Południe (63 proc.), a także S7 Grójec – Białobrzegi i S8 Wrocław Psie Pole - Oleśnica Północ w obu przypadkach ruch był mniejszy o 59 proc.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport