Partnerzy serwisu:

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Polsce stan epidemii

Redakcja/inf. pras. 21.03.2020

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Polsce stan epidemii
fot. Kancelaria Premiera
– Wprowadzamy stan epidemii, który daje odpowiednim organom państwowym nowe uprawnienia, ale na nas wszystkich nakłada również nowe obowiązki – poinformował wczoraj (20 marca) premier Mateusz Morawiecki.
Wprowadzenie stanu epidemii na terenie kraju wiąże się z zawieszamy zajęć edukacyjnych aż do Świąt Wielkanocnych. Lekcje będą odbywać się poprzez platformy e-learningowe.

– Podwyższamy kary za złamanie kwarantanny. Państwo nie może być pobłażliwe w czasie, gdy miarą jego skuteczności jest liczba zarażonych, a ceną za nieposłuszeństwo – czyjeś zdrowie lub życie – poinformował podczas konferencji premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że kwarantanna narodowa, nie będzie oznaczała złagodzenia reguł, a najbliższe tygodnie muszą być czasem zbiorowej dyscypliny. Poinformował również o wdrażaniu aplikacji, która ma za zadanie wsparcie w dochowaniu kwarantanny.

– Ogłoszenie stanu epidemii w kraju – to trudna decyzja, ale gdy popatrzymy na wzrosty w krajach takich jak Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, to trudne decyzje i niezwykle odpowiedzialne zachowania wszystkich Polaków, są decyzjami ratującymi czyjeś życie – zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Od ubiegłego tygodnia działa nasz serwis specjalny, w którym na bieżąco informujemy o wpływie koronawirusa na transport.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony