Partnerzy serwisu:

Premier wskazuje 5 nowych celów. Wśród priorytetów m.in. ochrona środowiska i energetyka

ep. 08.07.2019

Premier wskazuje 5 nowych celów. Wśród priorytetów m.in. ochrona środowiska i energetyka
fot. gov.pl
Służba zdrowia, edukacja, ale także ochrona środowiska, energetyka oraz tzw. projekty cywilizacyjne – to pięć priorytetów, na które wskazał premier Mateusz Morawiecki podczas odbywającej się 0d piątku do niedzieli konwencji PiS.
Konwencji zorganizowanej w Katowicach towarzyszyły liczne sesje plenarne i panele eksperckie.

O najważniejszych celach do zrealizowania Mateusz Morawiecki mówił w kontekście nadchodzących jesiennych wyborów parlamentarnych.

Oprócz celów z obszaru polityki zdrowotnej i społecznej wymienił m.in. ochronę środowiska, w tym czyste powietrze. „Zasadzimy w tym roku ok. 500 mln drzew” – powiedział. Mówił także o przygotowaniu przepisów, które zmuszą samorządy oraz deweloperów do planowania zieleni. Dzięki temu zniknąć ma „betonowa dżungla w miastach”.

Zapowiedział także działania na rzecz „zielonej energii” oraz „technologiach przyszłości” w obszarze energetyki. „Musimy mieć więcej energii” – mówił premier odnosząc się do tego, że w bogatszych od naszego krajach konsumpcja energii jest trzykrotnie większa niż u nas.

Nie zabrakło odniesienia do podejmowanych przez rząd inwestycji. Mowa o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, przekopie Mierzei Wiślanej, ale także tunelu w Świnoujściu czy trasie Via Carpatia. „Mamy je na naszej desce kreślarskiej. Na wszystkie potrzebne jest odwaga, potrzebne są środki” – mówi premier. Pieniądze jego zdaniem będą pochodziły z uszczelnienia podatku VAT.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony