Partnerzy serwisu:

Produkcja masowa w chemii ustępuje spersonalizowanym rozwiązaniom

Magdalena Drac-Tatoń 26.10.2017

Produkcja masowa w chemii ustępuje spersonalizowanym rozwiązaniom
fot. Pixabay
Przemysł chemiczny jest silnie powiązany z innymi branżami. Jego produkty są wykorzystywane niemal przez wszystkie inne branże, w tym przemysł ciężki i energetykę. Zarówno na świecie, jak i w Polsce sektor zdominowany jest przez duże podmioty, produkujące chemikalia na masową skalę.
Od jakiegoś czasu obserwowany jest natomiast trend indywidualizacji produkcji i dopasowywania rozwiązań pod kątem konkretnych klientów. Podążają za nim zarówno wielkie firmy jak i przedsiębiorstwa klasyfikowane jako MŚP. Żeby zaistnieć na rynku, firmy muszą wykazać się innowacyjnością stosowanych rozwiązań. W Megmar taka filozofia towarzyszy nam od początku 15-letniej działalności w obszarze rozwiązań chemicznych dla przemysłu.

Ze względu na zróżnicowanie profilu działalności, rodzaju materiałów stosowanych w produkcji, technologii, czy też infrastruktury, zakłady przemysłowe borykają się z niejednakowymi problemami technicznymi, usterkami i pogorszeniem efektywności eksploatacyjnej oraz odmiennością powstających odpadów i ścieków. Każde przedsiębiorstwo i każdy jego problem wymaga więc indywidualnego podejścia i odrębnego rozwiązania.

To filozofia Megmar – tworzymy chemię na miarę potrzeb. Poza bazą ustandaryzowanych i skatalogowanych produktów dostępnych „od ręki”, przeznaczonych do stosowania w takich celach jak uzdatnianie wody, zmniejszenie emisji spalin, oczyszczanie ścieków przemysłowych, czy nakładanie powłok wysokospecjalistycznych, oferujemy przede wszystkim produkty dedykowane konkretnym problemom naszych klientów.

Wśród stałych klientów wskazać można zarówno podmioty mające strategiczne znaczenie dla polityki energetycznej, rafineryjnej czy hutniczej w Polsce i Europie, jak i podmioty działające na rynkach lokalnych, wykorzystujące produkty Megmar w celu poprawy wydajności, zwiększenia jakości produkcji lub optymalizacji kosztów eksploatacji stosowanych instalacji i urządzeń.

Nasze produkty i technologie tworzone są z uwzględnieniem najwyższych standardów i wymagań obowiązujących obecnie w sferze ekologii i ochrony środowiska. Wszystkie proponowane klientom preparaty projektujemy i tworzymy samodzielnie w oparciu o wnikliwe badania, wizję lokalną i szereg przeprowadzonych pomiarów. Po stworzeniu receptur, samych produktów i technologii, jesteśmy obecni podczas aplikacji, na bieżąco monitorujemy przebieg ich działania, często wprowadzając jeszcze udoskonalenia danej technologii, czy produktu.

Klientom zapewniamy również pełną obsługę w zakresie szkoleń i nadzoru nad dalszym stosowaniem preparatów oraz gwarancję producenta. Wszystkie proponowane produkty projektujemy i produkujemy samodzielnie. Poza rozwiązaniami dla energetyki, takimi jak preparaty zmniejszające emisję spalin i wytrącanie się osadów w procesie odsiarczania spalin, stworzyliśmy m.in. produkty usuwające skutki pożaru z konstrukcji metalowych, żeliwnych, stalowych itp. Środki te zabezpieczają elementy uszkodzone w wyniku pożaru lub osmalenia, usuwają z nich sadzę, neutralizują kwas solny, kwas pruski, przeciwdziałają korozji, czyszczą nadpalenia i usuwają osady, nie pozostawiając smug.

Inny przykład naszego działania to gama produktów do usuwania smoły i nalotów powstających przy produkcji opon, stworzona dla międzynarodowego koncernu oponiarskiego. Wyspecjalizowaliśmy się również w uzdatnianiu i kondycjonowaniu wody przemysłowej, wobec której wymagania są bardzo zróżnicowane. W zależności od charakteru produkcji i przeznaczenia musi ona spełniać pewne ustalone normy.

W swojej ofercie posiadamy preparaty należące do grupy najbardziej skutecznych środków kondycjonujących wodę, w celu kontroli np. życia biologicznego tj. eliminacji bakterii, wirusów, grzybów, pleśni i zarodników oraz stabilizatory wody, koncentraty poprawiające ogólne parametry wody, poza tym dyspergatory i inhibitory korozji, stabilizujące pH oraz chroniące przed korozją w systemach wodnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony