Partnerzy serwisu:

Program BRD „Jasno i bezpiecznie” wystartował w Płocku

Rynek Infrastruktury 14.02.2012

Program BRD „Jasno i bezpiecznie” wystartował w Płocku
fot. Miejski Zarząd Dróg w Płocku
Miejski Zarząd Dróg zaprezentował program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Płocku. Program „Jasno i bezpiecznie” został stworzony głównie z myślą o pieszych, ale znajdują się w nim także istotne zmiany dla kierowców.

Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Płocku „Jasno i bezpiecznie” zakłada wzorcowe doświetlenie i oznakowanie 12 przejść dla pieszych, montaż urządzeń podnoszących bezpieczeństwo ruchu drogowego w wielu punktach miasta (bariery dla pieszych na drogach dwujezdniowych, słupki blokujące U-12c, aktywne znaki drogowe D6), budowę systemów dyscyplinowania kierowców na 4 ulicach Płocka.


Ponadto, zakłada się zmianę organizacji ruchu i geometrii 7 skrzyżowań, nowe rozwiązania BRD podnoszące bezpieczeństwo w pobliżu płockich szkół, montaż hybrydowego oświetlenia drogowego w technologii LED, wprowadzenie automatycznego sterowania płockich lamp drogowych, budowę oświetlenia drogowego ulic na Winiarach i Międzytorzu.


Realizacje zadań przedstawionych w programie „Jasno i bezpiecznie” będą realizowane sukcesywnie w 2012 roku. Do końca lutego zacznie funkcjonować automatyczne sterowanie włączania i wyłączania oświetlenia ulicznego w Płocku z wykorzystaniem zegara astronomicznego. Realizacja instalacji i montażu urządzeń BRD jest uzależniona od warunków pogodowych i w niektórych przypadkach od procedur przetargowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony