Partner serwisu

Program obwodnicowy przyjęty przez rząd

Redakcja 13.04.2021

Program obwodnicowy przyjęty przez rząd
fot. GDDKiA
Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Program Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030”. Program zakłada budowę 100 obwodnic w ciągu dróg krajowych. Będzie kosztował ok. 28 mld zł.
Program związany z poprawą bezpieczeństwa na drogach i wyprowadzeniem nadmiernego ruchu z miast został zapisany w postaci uchwały rządu. Rada Ministrów zaakceptowała tym samym wydatki na ten cel w kwocie 28 mld zł w ciągu 10 lat.

W programie zaplanowano budowę 100 obwodnic w ciągu dróg krajowych, poza siecią TEN-T. Drogi będą budowane pod obciążenie 11,5 t na oś, mają być wyposażone w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie przejść dla pieszych.

Zaplanowane zadania będą kosztowały blisko 28 mld zł, a środki maja pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego.

Efektem ma być m.in. poprawa bezpieczeństwa drogowego, zmniejszenie liczby wypadków, odciążenie miejscowości od hałasu i zanieczyszczeń powodowanych przez nadmiernych ruch samochodowy.

Program obwodnicowy został przygotowany w Ministerstwie Infrastruktury. W lutym ub. roku resort wytypował zadania, które mają być zrealizowane. Obecnie dla wielu z nich rozpoczęto już procesy inwestycyjne.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony