Partnerzy serwisu:

Projekt drugiego odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia wyceniony

Elżbieta Pałys 24.09.2019

Projekt drugiego odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia wyceniony
Fot. Google Maps
Kilkanaście ofert wpłynęło do GDDKiA w Katowicach w związku z przetargiem na projekt obwodnicy Poręby i Zawiercia – odcinek Kromołów – Żerkowice na terenie Zawiercia. Są propozycje mieszczące się w budżecie inwestora.
GDDKiA przygotowała ma to zadanie budżet w kwocie 4,045 mln zł. Żeby go nie przekroczyć, może wybierać spośród 6 propozycji.

Najtańszą ofertę złożyła firma Gramar z Lublińca, która jest gotowa podjąć się zadania za 2,428 mln zł. Kolejne propozycje wpłynęły od: Multiconsult Polska (2,939 mln zł), Mosty Katowice (3,198 mln zł), Egis Poland (3,666 mln zł), konsorcjum na czele ze spółką Autostrada II (3,774 mln zł), Contek Projekt (3,985 mln zł) i CertusVia (3,997 mln zł).

Poza budżetem inwestora są pozostałe propozycje: Ivia (4,366 mln zł), Transprojekt Gdański (4,490 mln zł), konsorcjum na czele z BBKS Projekt (4,562 mln zł) i konsorcjum, którego liderem jest firma MPRB (4,784 mln zł).Wyświetl większą mapę

Obwodnica Poręby i Zawiercia ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 78. Podzielono ją na dwa odcinki. Pierwszy to Siewierz – Poręba – Zawiercie (Kromołów), drugi, którego dotyczy ten przetarg to Kromołów – Żerkowice.

GDDKiA najpierw ogłosiła przetarg na projekt i budowę obu odcinków. Oferty otwarto w lutym tego roku, ale ze względu na bardzo duże przekroczenie budżetu (w sumie zabrakło ok. 200 mln zł) oba postępowania unieważniono.

Powtórzony przetarg na pierwszy odcinek nadal obejmował projekt i budowę, a najtańsza oferta jest o ok. 21 mln zł droższa od kosztorysu. 

Przetarg na odcinek na terenie Zawiercia dotyczy na razie tylko dokumentacji projektowej. Liczy niespełna 8 km długości. Otwarte dziś oferty zmieściły się w planie finansowym inwestora.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony