Partnerzy serwisu:

Projektanci zaczynają pracę nad rozbudową A4 Krzyżowa – Legnica

Redakcja 28.06.2021

Projektanci zaczynają pracę nad rozbudową A4 Krzyżowa – Legnica
fot. Google Maps
Firmie Transprojekt Warszawa zlecono opracowanie dokumentacji dla budowy/rozbudowy autostrady A4 od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe. Ta ważna trasa ma być rozbudowana o trzeci pas i awaryjny.
Droga będzie rozbudowana w istniejącym śladzie na odcinku 36 km. Miejscami wybudowana zostanie nowa jezdnia równolegle do jezdni istniejącej, a na pozostałych odcinkach rozbudowana zostanie jezdnia istniejąca. Warianty rozbudowy autostrady zostaną opracowane w ramach Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R), które zostaną wykonane w ramach zawartego kontraktu.

Transprojekt wykona dokumentację w ciągu 48 miesięcy od podpisania umowy. W ramach dokumentacji zostaną przygotowane materiały do uzyskania decyzji środowiskowych. Wykonawca dokumentacji przeprowadzi roczną inwentaryzację przyrodniczą, a po uzyskaniu decyzji środowiskowych wykonane zostaną badania terenowe w celu opracowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i hydrogeologicznej. Na końcu opracowana zostanie koncepcja programowa i program funkcjonalno-użytkowy.

Ogłoszenie przetargu i realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj jest planowana w latach 2026-2029.

W sumie na Dolnym Śląsku do przebudowy idzie 120 km autostrady A4, z jednoczesną budową 50 km drogi ekspresowej S5. 21 czerwca podpisana została umowa na budowę lub rozbudowę autostrady A4 na odcinku od węzła Legnica Południe do węzła Wrocław Wschód/Stary Śleszów oraz budowę drogi ekspresowej S5 od Bolkowa do Sobótki. W tym przypadku przeanalizowane zostaną trzy warianty budowy lub rozbudowy A4 wraz z budową S5.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony