Partnerzy serwisu:

Projektowanie obwodnicy Ostrołęki – trzecie podejście. Czy udane?

inf. pras. oprac. ep. 29.08.2019

Projektowanie obwodnicy Ostrołęki – trzecie podejście. Czy udane?
fot. Google Maps
GDDKiA w Warszawie otworzyła oferty w przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53. To trzeci przetarg. Z dotychczasowych – najtaniej, ale wciąż powyżej budżetu.
Wpłynęło 7 ofert. Najtańszą na kwotę 2,847 mln zł brutto złożyła firma Transprojekt Warszawa. Budżet zamawiającego to 2,496 mln zł.

Oferta najdroższa należy do firmy Mosty Katowice i jest warta 4,532 mln zł.

W przetargu obowiązują kryteria: zespół projektowy – 18%, zespół środowiskowy – 10%, zespół geologiczny – 6%, ilość wizji lokalnych – 6% i cena – 60%.

- Zakładamy, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań oraz przy zapewnieniu finansowania, zostanie podpisana w listopadzie 2019 r. – informuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa GDDKiA w Warszawie.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 35 miesięcy od daty jej zawarcia (w tym złożenie wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach po 18 miesiącach od podpisania umowy).

Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w listopadzie 2022 r. Przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj ruszyłby w 2023 r., a sama realizacja robót przypadałaby na okres 2025 r. – 2027 r.

Obecny przetarg jest już trzecim w tej sprawie. Pierwszy był ogłoszony w październiku 2018 r. W postępowaniu wpłynęło pięć ofert. Po otwarciu, oferta z najniższą ceną (3,5 mln zł) przekroczyła kwotę jaka został przeznaczona na sfinansowanie zamówienia, to jest 2,5 mln zł. Z tego powodu przetarg został unieważniony.

Drugi przetarg został ogłoszony w maju 2019 r. W postępowaniu wpłynęło osiem ofert. Po otwarciu, oferta z najniższą ceną (2,9 mln zł) przekroczyła kwotę jaka został przeznaczona na sfinansowanie zamówienia, to jest 2,5 mln zł. Z tego powodu przetarg został ponownie unieważniony.

Jeśli inwestor dołoży do zaplanowanego budżetu, w stosunku do pierwszego postępowania, zakładając że wybrano by ofertę najtańszą, zaoszczędziłby ok. 650 tys. zł.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony