Partnerzy serwisu:

Projektowanie S1 w Dąbrowie Górniczej – znów drogo

Elżbieta Pałys 03.04.2019

Projektowanie S1 w Dąbrowie Górniczej – znów drogo
Fot. Google Maps
Znamy oferty na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi ekspresowej S1 w Dąbrowie Górniczej. Oferty przekroczyły kosztorys.
Swoje propozycje złożyło czterech wykonawców. Ta z najniższą ceną należy do spółki Autostrada II i jest warta 1,360 mln zł. To więcej niż planował wydać zamawiający – katowicka GDDKiA przeznaczyła na ten cel 800,6 tys. zł.

Pozostałe oferty złożyły: Mosty Katowice – 1,474 mln zł, Complex Projekt – 1,622 mln zł oraz Ivia – 1,660 mln zł.

To był drugi przetarg związany z tą inwestycją. Poprzedni został unieważniony właśnie z powodu przekroczenia budżetu inwestora. Wówczas GDDKiA dysponowała kwotą 610 tys. podczas gdy oferta z najniższą ceną opiewała na 1,1 mln zł.

Chodzi o zaprojektowanie rozbudowy drogi ekspresowej nr 1 na terenie Dąbrowy Górniczej. Droga ekspresowa z nazwy w praktyce nie spełnia parametrów wymaganych dla drogi klasy S3. Na odcinku liczącym ok. 3 km trzeba m.in. zaprojektować wzmocnienie konstrukcji jezdni oraz obiektów inżynierskich do obciążenia 115 kN/oś.

Trzeba też poprawić parametry związane z widocznością, szerokością pasów awaryjnych czy długością pasów włączania i wyłączania.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony