Partner serwisu

Projektują S10 – wschodni wylot ze Szczecina

inf. pras. 13.03.2018

Projektują S10 – wschodni wylot ze Szczecina
fot. Locust
Dziś podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S10 na odcinku Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo (granica miasta Szczecina). Droga stanowiąca wschodni wylot ze Szczecina będzie miała 6 km długości.
Trasa ma ominąć Płonię oraz skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawny przebieg DK-3).

– Droga S10 jest kluczowa dla rozwoju naszego województwa – powiedział wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. – W ciągu tej drogi na terenie Zachodniopomorskiego budowana jest obecnie obwodnica Wałcza oraz druga jezdnia obwodnicy Kobylanki. Planowany odcinek Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo rozładuje ruch tranzytowy na wschodnich przedmieściach Szczecina.

 
fot. GDDKiA
Dokumentację wykona firma Transprojekt Gdański za kwotę 2,292 mln zł. W skład zlecanych opracowań będzie wchodziło między innymi: studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, uzyskanie decyzji środowiskowej i elementy koncepcji programowej wraz z dokumentacją geologiczno-inżynierską. Będzie to komplet opracowań i decyzji niezbędnych do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę.

– Proces przygotowawczy trwa wiele lat, z przygotowaniem inwestycji na przyszłą perspektywę musimy ruszyć już teraz, tak aby zawczasu mieć gotowe projekty – powiedział Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Dokumentacja dla tego odcinka powinna być gotowa do końca 2020 roku.

Odcinek, dla którego podpisano umowę na dokumentację rozpoczyna się od węzła Szczecin Kijewo będącego połączeniem autostrady A6 i drogi S10. Węzeł ten jest obecnie w trakcie rozbudowy. Droga będzie prowadzić w kierunku wschodnim w obecnym śladzie DK-10 odchodząc od obecnego przebiegu w rejonie stacji paliwowej omijając od północy Płonię. W istniejący przebieg DK- 10 włączy się za granicą miasta Szczecina.

Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z Płoni – wschodnich przedmieść Szczecina. Kierowcy nie będą musieli już przejeżdżać przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawna DK-3), nowa droga ominie również znajdujące się na wlocie do miasta skrzyżowanie w kierunku Zdunowa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony