Partnerzy serwisu:

Promost zaprojektuje obwodnicę Kolbuszowej

ep. 17.03.2021

Promost zaprojektuje obwodnicę Kolbuszowej
Fot. Google Maps
Przetarg dotyczący wykonania dokumentacji projektowej dla obwodnicy Kolbuszowej został rozstrzygnięty. Wybrano firmę Promost Consulting. Jeśli nie wpłyną odwołania, umowa zostanie podpisana.
Wybrana oferta jest warta 2,898 mln zł. Za tę cenę opracowane zostanie studium korytarzowe, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej oraz materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 9. Będzie budowana w nowym śladzie jako droga klasy GP. Jej planowana długość wynosi ok. 8,5 km.

Obwodnica planowana jest w ramach rządowego Programu 100 obwodnic. Obecny etap to początek przygotowań tej trasy. Wybrany właśnie wykonawca przeanalizuje możliwość poprowadzenia obwodnicy zarówno po wschodniej, jak i zachodniej stronie miasta. O jej ostatecznym przebiegu przesądzi decyzja środowiskowa.

Inwestycja rozwiąże problem dużego ruchu tranzytowego w mieście o zwartej zabudowie, z licznymi skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych.

Jednocześnie poprawią się warunki dla ruchu samochodowego na trasie Radom – Rzeszów i dalej w stronę przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony