Partnerzy serwisu:

Pruszcz Gdański: Strabag rozbuduje drogę do węzła na A1

Redakcja 06.10.2016

Pruszcz Gdański: Strabag rozbuduje drogę do węzła na A1
fot. galbiati, sxc.hu
Latem 2018 roku kierowcy pojadą rozbudowaną drogą wojewódzką nr 226 przez Pruszcz Gdański. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podpisał właśnie z firmą Strabag umowę na realizację tego zadania.
Zawarty właśnie kontrakt jest wart 31 mln zł netto. Będzie realizowany w formule projektuj i buduj.

W ramach umowy, 9,3 km drogi wojewódzkiej nr 226 od Węzła Rusocin autostrady A1 do Pruszcza Gdańskiego oraz od Pruszcza Gdańskiego do Przejazdowa” zostanie rozbudowany do klasy G. Poprawia się także warunki bezpieczeństwa na trasie.

Przewidziane jest poszerzenie jezdni do 7 m szerokości z obustronnymi poboczami i dostosowane do prędkości poruszania się pojazdów poza terenem zabudowanym do 50-90 km/h. Na całej długości rozbudowywanej drogi wykonane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe.

W ramach zadania Strabag zaprojektuje i rozbuduje obiekty mostowe w miejscowości Mokry Dwór nad Motławą oraz rzeką Czarną Łachą. Przebudowane będą także infrastruktura podziemna wodno-kanalizacyjna, infrastruktura oświetleniowa, rowy melioracyjne oraz przejazd kolejowy w Pruszczu Gdańskim. Powstaną też nowe zatoki autobusowe.

Do wiosny 2017 roku wykonawca zadania będzie prowadził prace projektowe. Po uzyskaniu decyzji ZRID, rusza prace w terenie. Powinny się one zakończyć w czerwcu 2018 roku, a do sierpnia powinno być wydane pozwolenie na użytkowanie drogi.

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy o długości 2 km, obejmie drogę od węzła ,Rusocin autostrady A1 w ciągu ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Drugi fragment o długości 7,3 km będzie biegł od skrzyżowania z ul. Przemysłową w Pruszczu Gdańskim, czyli tzw. obwodnicą Pruszcza Gdańskiego do węzła Gdańsk Wschód Południowej Obwodnicy Gdańska. Rozbudowywana droga będzie przebiegała przez gminy Pruszcz Gdański (odcinek 1) oraz miejscowości Rokitnica, Mokry Dwór, Wiślina i Dziewięć Włók (odcinek 2).

 

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 226 jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony