Partnerzy serwisu:

Przebudowa DK-8 Wrocław - Kłodzko możliwa od 2022 roku

Elżbieta Pałys 20.01.2019

Przebudowa DK-8 Wrocław - Kłodzko możliwa od 2022 roku
fot. Google Maps
Według aktualnego harmonogramu prac, prace budowalna na krajowej ósemce pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem możliwe są w latach 2022 - 2024. Chodzi o odciek drogi o długości ok. 75 km. Wąska, niebezpieczna obecnie droga docelowo ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.
Przebudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław – Kłodzko jest uwzględniona w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) . Jej realizacja ma zwiększyć przepustowość, skrócić przejazd i poprawić bezpieczeństwo na drodze wiodącej z Wrocławia w kierunku Kobierzyc, Ząbkowic i docelowo Kłodzka. Jednocześnie od ruchu tranzytowego mają odetchnąć położone na trasie miejscowości. 


Wyświetl większą mapę
Przygotowania do rozbudowy tej drogi ruszyły w 2015 roku, kiedy to ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji. W grudniu 2016 roku została podpisana w tej sprawie umowa z firmą Halcrow Group Limited Elms House. Wykonawca ma za zadanie przygotować studium techniczno-ekonomiczno - środowiskowe, co powinien zrobić do stycznia 2020 roku (w sumie otrzymał 37 miesięcy). 

Obecnie, po podpisaniu aneksu do programu tej inwestycji z września 29018 roku, dla całej trasy analizowany jest przekrój dwie jezdnie po dwa pasy ruchu wraz z budową obwodnic miejscowości i przebudową skrzyżowań z innymi drogami. 

Opracowana dokumentacja środowiskowa będzie podstawą do wystąpienia z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej. 

Jak poinformował w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, są zabezpieczone środki na proces przygotowawczy, natomiast realizacja planowana jest z wykorzystaniem środków europejskich w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. 

- Zgodnie z obecnymi harmonogramami prac, realizacja robót budowlanych możliwa jest w latach 2022 – 2024 - poinformował, odpowiadając na pytania posłanek Aldony Młyńczyk i Moniki Wielichowskiej, wiceminister infrastruktury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony