Partnerzy serwisu:

Przebudowa mostu przez rzekę Polska Woda w ciągu DK-25

inf. pras. 14.03.2019

Przebudowa mostu przez rzekę Polska Woda w ciągu DK-25
fot. GDDKiA Poznań
Rozpoczął się kolejny etap prac związany z przebudową istniejącego mostu na rzece Polska Woda w miejscowości Chojnik na DK25. Ruchu został skierowany na drogę objazdową i wprowadzono tymczasową organizację ruchu.
Na odcinku którym wykonywane są roboty wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Planowany termin zakończenia to IV kwartał br. Koszt przebudowy to ponad 3 mln zł.Wyświetl większą mapę

Celem inwestycji jest wybudowanie nowego obiektu w tym samym miejscu, który będzie miał formę zbliżoną do istniejącego mostu, przy czym w miejsce konstrukcji dwuprzęsłowej powstanie ustrój jednoprzęsłowy. Na czas budowy powstanie przeprawa tymczasowa po której będzie odbywał się ruch a przebudowa mostu zostanie wykonana przy wyłączeniu obiektu z ruchu.

Zakres robót budowlanych obejmuje zabezpieczenie terenu pod mostem, w tym wód cieku przed zanieczyszczeniem, wykonanie tymczasowego objazdu, rozbiórka istniejącego mostu i nawierzchni na dojazdach, a także wykonanie żelbetowych fundamentów i podpór mostu i wykonanie przęseł mostu.

Zadaniem wykonawcy jest także wykonanie płyt przejściowych, montaż elementów systemu odwodnienia mostu, ułożenie nawierzchni drogi na moście i dojazdach. Trzeba także m.in. zabezpieczyć koryto cieku, umocnić skarpy i stożki, rozebrać tymczasowy objazd (tymczasowy nasyp drogowy + tymczasowy most).Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony