Partner serwisu

Przebudują ul. Wojska Polskiego w Kielcach. Jest przetarg

GR 13.10.2021

Przebudują ul. Wojska Polskiego w Kielcach. Jest przetarg
fot. Google Maps
Budowa nowych jezdni, wytyczenie buspasów czy wymiana latarni – przebudowana zostanie ulica Wojska Polskiego w Kielcach. Wszystko ma być gotowe do połowy października 2023 r. Miejski Zarząd Dróg ogłosił już przetarg.
Chodzi o odcinek o długości ok. 2,5 km od ronda Czwartaków do granicy Kielc w ciągu drogi wojewódzkiej numer 764. Mówiąc prościej – jest to ul. Wojska Polskiego. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił przetarg na jej rozbudowę. W planie jest m.in.: budowa nowych jezdni, wytyczenie buspasów, budowa ścieżek rowerowych, budowa alejek dla pieszych, wykonanie zatok autobusowych czy wymiana latarni. Przebudowane zostaną skrzyżowania ulic: Dąbka-Wojska Polskiego, Wojska Polskiego-Klecka oraz Wojska Polskiego-Chabrowa. Powstaną nowe miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych.

„Kolidujące z inwestycją” drzewa i krzewy zostaną wycięte, ale w planie są też nowe nasadzenia. Przebudowane zostaną zjazdy na posesje. Po obu stronach jezdni na odcinku od wyjazdu z pętli autobusowej do skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i ul. Kleckiej mają powstać mury oporowe. W planie jest także przebudowa sieci podziemnych. Roboty mają się zakończyć najpóźniej w połowie października 2023 roku. Na razie urzędnicy czekają na oferty zainteresowanych firm, które mogą się zgłaszać do 18 listopada.

Przy wyborze wykonawcy MZD w Kielcach będzie brać pod uwagę głównie cenę (waga 60%, im niższa, tym więcej punktów), doświadczenie kierownika budowy (waga 20 %), a także proponowany okres gwarancji (waga 20 %). Wymagania wobec potencjalnych wykonawców są dość wyśrubowane. Trzeba mieć w portfolio m.in. wykonanie jednej inwestycji polegającej na budowie lub przebudowie drogi o nawierzchni asfaltowej klasy co najmniej Z wraz z budową lub przebudową kanalizacji deszczowej. Wartość prac nie może być niższa niż 5 milionów złotych. Zainteresowane firmy muszą mieć na koncie zrealizowanie co najmniej jednej inwestycji polegającej na budowie lub przebudowie wodociągu.

Obowiązuje wadium w wysokości 428 tysięcy złotych. Inwestycja zostanie dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na 2021 rok.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony